GJKKO përfundon gjykimin për ish-kryeprokurorin e Përgjithshëm Adriatik Llalla

Përfundon gjykimi për ish-kryprokurorin Adriatik Llalla.

Në seancën e radhës që do të zhvillohet në 20 maj pritet të lexohet pretenca e prokurorisë.

Përgjatë 4 seancave u lexuan provat dhe u dëgjuan dëshmi të ekspertëve kontabël, por jo vetëm.

Llalla akuzohet për mosdeklarim të pasurisë në 3 raste.

Ai u gjykua fillimisht me gjykim të shkurtuar, ku prokuroria kishte kërkuar 2 vite burg.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi