Gazetari zviceran mbështet Xhakën dhe Shaqirit: bën shqiponjën si ata (video)

Dyshja shqiptare e Zvicrës, Xhaka – Shaqiri, vijojnë të jenë top-lajm ngado, e sidomos në Zvicër, jo vetëm për golat e tyre që nderuan vendin helvet në Botëror, por dhe për gjestin e tyre të festimit me shqiponjë që ka çuar dhe FIFA-në hetime.

Opinioni zviceran ka dalë në mbrojtje të tyre, edhe për gjestin në fjalë me sfond atdhetar.

Një ndër ta ka qenë dhe gazetari sportiv zviceran i RTS-së, i cili në rrjedhën e raportimit bëri atë që bënë Xhaka dhe Shaqiri. /tesheshi.com/

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi