Francë, rritet në 1.331 numri i të vdekurve nga COVID-19

Numri i të vdekurve në Francë nga koronavirusi i ri (COVID-19) ka shkuar në 1.331, pasi 231 persona kanë humbur jetën nga sëmundja në 24 orët e fundit, njoftoi ministri francez i Shëndetësisë, Jerome Salomon,(AA).

Salomon tha se numri i rasteve me virusin në vend është rritur në 25.233 me 2.933 të infektuar të rinj.

Ai tha se 2.827 pacientë aktualisht po trajtohen nën kujdes intensiv, prej të cilëve 59 për qind janë të grupmoshës 60 deri në 80 vjeç.

Sipas Salomon, numri i pacientëve që janë shëruar nga virusi ka shkuar në 3.900.

Salomon po ashtu theksoi se 86 për qind e viktimave nga virusi janë të moshës 70 vjeç e më lartë.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Rritet përdorimi i lojërave kompjuterike në Kosovë, OBSH e cilëson çrregullim mendor

Nga Bashkim Kastrati Me zhvillimin tekniko-teknologjik që ka ndodhur në vitet e fundit janë manifestuar edhe varësi të ndryshme ndaj kësaj teknologjie. Një ndër to...

Presidenca: Të zgjedhurit vendorë në detyrë deri në zgjedhjet e reja

Në daljen për mediat, pas votimit në parlament kundër presidentit Meta, këshilltari ligjor i tij Bledar Dervishaj, u shpreh se KQZ është e detyruar...

BE dënon sulmin ndaj emigrantëve në Libi

Bashkimi Evropian (BE) ka dënuar sulmin ndaj qendrës ku qëndronin emigrantë të parregullt në rajonin Tacura në afërsi të kryeqytetit të Libisë, Tripoli. Përfaqësuesja e...

Së fundi

Parashikimi i Piperos: Kjo javë do jetë piku i epidemisë. Ja kur do nisë të bjerë numri i të prekurve nga koronavirusi

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero, i cili ka qenë pranë qytetarëve këto ditë me informacion të përditshëm për koronavirusin bën një parashikim optimist për...

Në Meke dhe Medine vendoset orë policore me cikël të plotë ditor

Arabia Saudite ka vendosur që të zbatojë orë policore me cikle të plota ditore në qytetet e shenjta Meke dhe Medine. Agjencia zyrtare saudite e...

“Falsifikim dokumentesh, ndihmë për kalim të paligjshëm të kufijve”/ SPAK nxjerr emrat e grupit prej 17 personash

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka regjistruar një procedim penal ndaj një grupi personash të cilët akuzohen për vepra si...