Foto magjike: Ja pëzgjedhja e National Geographic për “Jeta e egër 2019”

National Geographic publikoi fotografitë më të mira të ciklit  “Jeta e egër 2019”, ku çmimi i fotos më të mirë shkoi për Yongqing Bao.

Fotografia fituese tregon frikën e një urithi përballë kërcënimit të një dhelpre, një skenë e kapur në Rrafshnaltën e Lartë të Tibetit në 4.500 metra mbi nivelin e detit. Shpesh përmendet si kulmi i botës, dhe fotografitë nga kjo pjesë e botës janë shumë të rralla. /tesheshi.com/

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi