Forcat turke neutralizojnë 5 terroristë të YPG/PKK-së në Siri

Forcat turke të sigurisë kanë neutralizuar 5 terroristë të YPG/PKK-së në rajonin e operacionit “Mburoja e Eufratit” në Siri bëri të ditur sot Ministria e Mbrojtjes së Turqisë, (AA).

Në një deklaratë me shkrim nga ministria thuhet se nëpërmjet një operacioni njësitë komando neutralizuan 5 terroristë të YPG/PKK-së të cilët ishin në përgatitje të sulmit në rajonin e operacionit “Mburoja e Eufratit” në Siri.

“Pesë terroristët e PKK/YPG-së të cilët ishin në përgatitje të sulmit në rajonin e ‘Mburojës së Eufratit’, u neturalizuan nëpërmjet një operacioni të suksesshëm të heronjve tanë komando. Do të vazhdohet të merren të gjitha masat për vazhdimin e paqes dhe qetësisë në rajon”, thuhet në deklaratën e ministrisë.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Abuzimi me të dhënat, rritet presioni mbi Zuckerbergun

Themeluesi dhe shefi ekzekutiv i “Facebook”-ut, Mark Zuckerberg po përballet me thirrje gjithnjë e më të shpeshta, që të paraqitet personalisht në panelet e...

Në Ukrainë mbahen zgjedhje të parakohshme parlamentare

Në Ukrainë sot mbahen zgjedhje të parakohshme parlamentare në të cilat pritet që partia e presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky të fitojë shumicën e votave. Sondazhi...

Llojet e rralla të dhimbjes së kokës/ Arsyet shëndetësore pse ndodhin

Ekspertët më në zë të mjekësisë kanë identifikuar shumë lloje të dhimbjeve të kokës dhe për t’i dalluar ato nga njëra tjetra, ata shqyrtojnë...

Së fundi

COVID-19: Numri i vdekjeve në Mbretërinë e Bashkuar rritet në 5.373

Mbretëria e Bashkuar ka raportuar 439 raste të reja të vdekjeve që ndërlidhen me koronavirusin e ri (COVID-19). Sipas Departamentit të Shëndetësisë dhe Kujdesit Social,...

Korisha futet në karantinë, testohen 25 persona që patën kontakt me 70-vjeçaren e ndjerë

Një burrë 59 vjeç dhe një grua 70 vjeçe janë dy viktimat e fundit në Kosovë, të cilët kanë ndërruar jetë gjatë 24-orëve të...

Turqi, rritet në 649 numri i të vdekurve nga COVID-19

Turqia ka informuar për rastet e reja të koronavirusit të ri (COVID-19), përderisa vazhdon përpjekjet për të frenuar përhapjen e virusit. Ministri i Shëndetësisë së...