Fati kthehet kundër, shorti i “play-off” nuk e fal Tiranën, më 1 tetor luan në transfertë

Me Kukësin, Teutën dhe Laçin që u likuiduan në bllok nga turi i dytë në Europa League, Tirana mbetet ekipi i vetëm shqiptarë prezent në turneun e dytë më të rëndësishëm në kontinentin e vjetër. Në Nion të Zvicrës, bardheblutë njohën rivalin e tyre në fazën “play-off”.

Tiranaaa

Goglat i rezervuan ekipit kryeqytetas ekipin e Young Boys, një nga dy rivalët më të vështirë të mundshëm pasi në të njëjtën vazo ishte dhe Dinamo Zagreb.

Fati nuk përkëdheli këtë herë ekipin bardheblu i cili në këtë fazë katapultojë pa zbritur në fushë, me goglat që i dhuruan një biletë falas për në fazën “play-off”.

Fati nuk desh gjithashtu që kjo sfidë të luhej në kryeqytet pasi do të zhvillohet në transefertë, në Zvicër.

Me 1 tetor kampionët në fuqi do të provojnë gjithçka për gjithçka për të synuar fazën e grupeve në Europa League, fundja është një sfidë teke dhe zviceranët nuk janë në formën e tyre më të mirë.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

PD publikon videon: Si u devijua projekti për t’i dhënë leje ndërtimi Begos

Partia Demokratike publikoi një material video të marrë nga sistemi i Agjencisë Kombëtarë të Planikimit të Territorit, ku sipas saj vërtetohet miratimi i fazës...

Borovci: AKR nuk ndjek politika bllokuese në Kuvendin e Prishtinës

    Rrethanat e krijuara pas dorëheqjes nga Lëvizja Vetëvendosje e kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka nxitur debate dhe dilema lidhur me funksionimin e ekzekutivit...

Ankara, arrestohen 5 pjesëtarë të DEASH-it për përgatitje të sulmit

Në operacionet e Departamentit të anti-terrorit dhe ekipeve të inteligjencës së Turqisë të kryera në Ankara janë arrestuar 5 pjesëtarë të organizatës terroriste DEASH...

Së fundi

Lajmet dt:29/10/2020

https://youtu.be/uQFI3pi_XL4 DRITA TV LAJME LAJMET 29 10 2020 #Drita tv #lajme #edicion# informativ #YouTube Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar dekretin e Presidentit Ilir Meta në lidhje me...

Samsung poston të ardhurat më të larta që ka pasur ndonjëherë nga shitjet e telefonave

Samsung Electronics ka njoftuar fitimet tremujore për periudhën korrik-shtator 2020. Kompania raportoi fitimin e saj operativ të tremujorit të tretë u rrit me 59% nga...

Turqia dënon ashpër sulmin brenda kishës në qytetin Nice të Francës

Turqia ka dënuar ashpër sulmin e kryer sot brenda një kishe në qytetin Nice të Francës. Në një deklaratë të publikuar lidhur me sulmin e...