Eurovision 2021: Tendenca e modës që mbizotëroi në festival

“Eurovision” ka qenë prej kohësh më shumë sesa thjesht një spektakël muzikor. Këngëtarët konkurrues pritet që të kenë jo vetëm një zë të mirë, por dhe një performancë fenomenale skenike – koreografia. efeket speciale dhe mbi të gjitha veshjet, të cilat pritet të jenë autentike, inovative dhe të ndryshme.

Anxhela Peristeri, Albania, Second Semi-Final, Riotterdam Ahoy, 20 May 2021

Këtë vit, duket se ka dominuar një kombinim – kostume argjendi me kristale, katër herë. Anxhela Peristeri, përfaqësueja e Moldavisë, Natalia Gordienko, e Qipros Elena Tsagrinou dhe e Maltës, Destiny interpretuan pothuajse me të njëjtat kostume.

Natalia Gordienko, Moldova, Second Semi-Final, Rotterdam Ahoy, 20 May 2021

Duket se tendenca e këtij viti në Eurovision ishte: “argjend dhe me kristale” ose “thjesht me shkëlqim”, e cila në fakt nuk ndryshon shumë nga trendet botërore të modës. Megjithatë, këngëtaret duken mjaft të këndshme dhe joshëse teksa interpretojnë në skenën gjigande në Rotterdam.

Eurovision 2021: 50 years since debut, it's time for Destiny to deliver Malta their first victory!

Elena Tsagrinou, Cyprus, First Semi-Final, Rotterdam Ahoy, 18 May 2021

Anxhela Peristeri, Albania, Second Semi-Final, Riotterdam Ahoy, 20 May 2021

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi