Erdoğan dhe Putin zhvilluan bisedë telefonike për situatën në Idlib

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe presidenti i Rusisë Vladimir Putin zhvilluan një bisedë telefonike lidhur me tensionet në Idlib të Sirisë,(AA).

Në një deklaratë me shkrim nga Kremlini, thuhet se në bisedën telefonike mes presidentëve Erdoğan dhe Putin është diskutuar kriza në Siri, gjegjësisht situata e përkeqësuar në rajonin e deeskalimit në Idlib.

“Në bisedë u theksua rëndësia për zbatimin e plotë të marrëveshjeve ruso-turke, përfshirë memorandumin e Soçit të 17 shtatorit 2018. U vendos që për këto qëllime të zhvillohen kontakte shtesë nëpërmjet institucioneve përkatëse”, thuhet në deklaratë.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Pensionisti gjen unazën e rrallë mesjetare. Përmban një mesazh të fshehtë

Një zbulues metalesh gjeti një unazë të rrallë ari dhe e mbajti në garazhin e tij për 40 vjet deri sa zbuloi se ajo...

Diplomatja amerikane për iftar në një xhami të Prishtinës

    Iftarët dhe Syfyrat në muajin e shenjtë të Ramazanit padyshim se kanë “lezet”. Kësisoj, dje në xhaminë “Pavarësia” është shtruar një iftar për të...

Zgjidhja që gjeti Lituania për statujat komuniste (Foto)

Jozef Stalini qëndorn në këmbë, me veshje ushtarake, me njërën dorë të futur midis kopsave të palltos, te pjesa e kraharorit. Lenini është i...

Së fundi

Turqia regjistron 73 vdekje të reja nga COVID-19, numri i viktimave rritet në 574

Turqia ka konfirmuar se 73 persona të tjerë kanë vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në vend, duke e çuar në 574 numrin e...

Itali/ Rënie e madhe e numrit të viktimave në 24 orët e fundit

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 15887, që...

Shkon në 21 numri i viktimave në Shqipëri, ndërron jetë ish-boksieri

Ka shkuar në 21 numri i viktimave që lidhen me Koronavirusin në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se ka ndërruar jetë ish-boksieri Skënder...