Egjipt, përmes amnistisë lirohen 2.075 të burgosur

Në Egjipt me rastin e Kurban Bajramit dhe 69-vjetorit të Revolucionit më 23 korrik, është shpallur amnisti duke u liruar 2.075 të burgosur, transmeton Anadolu Agency (AA).

Gazeta shtetërore “Ahram” shkruan se amnistia, e cila përfshin 2.075 të burgosur, u njoftua nga Presidenca e Egjiptit.

Nuk u dha më shumë informacion në lidhje me detajet e amnistisë, të shpallur me rastin e Kurban Bajramit dhe 69-vjetorit të Revolucionit më 23 korrik.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi