E rëndë në Athinë, i riu shqiptar masakron me thikë gruan dhe dorëzohet në polici: E bëra sepse…

Një ngjarje tronditëse është shënuar në Greqi.

Sipas mediave Helene, një i ri shqiptar, ka vrarë me thikë gruan e tij, brenda shtëpisë ku banonin në Athinë.

Pas krimit të rëndë, ai ka shkuar vetë në polici dhe ka rrëfyer atë që ka bërë.

I riu i ka thënë autoriteteve se e ka kryer vrasjen pasi ishte shumë xheloz për të.

Pas rrëfimit, policia shkoi në apartamentin e katit të tretë, ku jetonte çifti.

Ata kanë gjetur vajzën të vdekur në shtrat, të mbuluar nga një pellg i madh gjaku.

Shqiptari është arrestuar dhe pritet të dalë para drejtësisë, shkruajnë mediat.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi