Dy mobiljet e vogla që ju i konsideroni të panevojshme, por janë të dobishme në çdo shtëpi

Çdo shtëpi ka dekorimin e vet dhe secila familje është e organizuar ndryshe. Megjithatë ka disa mobilje dhe zbukurime themelore që do të gjeni në shumicën e shtëpive.

Disa prej tyre janë të vendosura në më pak shtëpi, ndërsa dobia e tyre është e madhe. Në veçanti, dy mobilje të vogla mund të konsiderohen të panevojshme, por në fund të fundit ato janë të dobishme në çdo shtëpi.

E para është stoli. Edhe nëse i konsideroni ato si mobilje të panevojshme, do të kuptoni se sa të dobishme janë ato kur merrni të paktën një. Kjo sepse mund t’i përdorni në mënyra të ndryshme. Si një karrige, si një tavolinë e vogël për të prekur diçka ose si një zbukurim me një vazo.

Mobilja e dytë që do ju përshtatet shumë është një baule. Dhe mund ta përdorni në mënyra të ndryshme, ndërsa është një hapësirë ​​e madhe për ruajtje që nuk ju tërheq vëmendjen. Në të njëjtën kohë ato funksionojnë si divane, tavolina ose komodina. Në varësi të asaj që ju përshtatet më shumë.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Presidenti Ilir Meta, vizitë në Manastir për 110-vjetorin e Kongresit të Manastirit

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar një vizitë në Manastir për të përkujtuar 110-vjetorin e Kongresit të Manastirit. Sipas njoftimit të Presidencës, Kreu i Shtetit u...

Protestat në Kong Kong dalin jashtë kontrolli, policia gjuan me armë zjarri

Një oficer policie në Hong Kong  qëlloi me armë zjarri gjatë protestave të së dielës, (25 gusht)  hera e parë që kur demonstratat shpërthyen...

Trump nuk heq dorë: Hidroksiklorina e suksesshme ndaj Covid-19

Presidenti amerikan Donald Trump përsëri foli për të mirat e ilaçit kundër malarjes hidroksiklorinë për pacientët me COVID-19, duke këmbëngulur se shumë mjekë besojnë...

Së fundi

YouTube sjell rregulla të reja për të gjithë ata që fitojnë para nga kjo platformë

YouTube ka rregulla të reja, të cilat krijuesit e përmbajtjes nuk ka gjasa t’i pëlqejnë. Gjegjësisht, kur një reklamë shfaqet në këtë platformë, ata në...

Irak, arrestohet një terrorist i DEASH-it në Airoportin e Bagdadit

"Shërbimi Kundër Terrorizmit arriti të arrestojë të ashtuquajturin koordinator të përgjithshëm administrativ të bandave terroriste të DEASH-it, të njohur si Abu Nabaa, me anë...

Europianët thithin ajër më të pastër se 10 vite më parë

Cilësia e ajrit është përmirësuar ndjeshëm në Europë gjatë 10 viteve të fundit, por shumë europianë vazhdojnë të vdesin para kohe për shkak të...