Dua Lipa shpallet artistja më e mirë femër në Britani

Këngëtarja e famshme, Dua Lipa po na bënë krenar me suksesin e saj në fushën e muzikës.

Ajo së fundi, sipas medieve britanike ajo dhe shqiptarja tjetër, Bebe Rexha janë dy nga këngëtaret më të dëgjuara na Britani.

Dua përmes një postimi në llogarinë e saj në “Instagram” ka treguar se është shpallur zyrtarisht si artistja më e mirë femër për vitin 2018 në Britani.

Ndryshe, Dua me këngët e saj po kryeson toplistat në tregun muzikor britanez./Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

E larguan nga Banka e Shqipërisë, Malaj i bashkohet Dukës te PAA

Ish-ministri socialist Arben Malaj, që vetëm pak ditë më parë u shkarkua nga Edi Rama nga bordi...

Kante rinovon për shumë vite kontratën me Chelsean

Mesfushori francez, N’Golo Kante ka rinovuar kontratën e tij me Chelsean deri në vitin 2023. Kante ka vendosur të vazhdojë edhe për shumë vite me...

Oettinger: Projekti i BE-së përballë një “rreziku vdekjeprurës”

Komisioneri Europian për Buxhet dhe Burime Njerëzore, Gunther Oettinger deklaroi se disa anëtarë dëshirojnë të dobësojnë ose ta rrënojnë Bashkimin Europian. Gjatë një fjalimi në...

Së fundi

Kosovë : Janë rregjistruar 13 raste të reja me COVID-19

TREMBËDHJETË RASTE ME COVID-19 DHE DY TË SHËRUAR! Sot më 31 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...

Qeveria shfuqizon vendimet e mëparshme: Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë e qendrat tregtare

Qeveria në detyrë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës, ku ndërmorën vendimin që t’i shfuqizojnë disa nga vendimet që kishin ndërmarrë në fillim të...

Rusia regjistroi një rritje të re të rasteve me koronavirus

Për herë të parë që nga 23 maji, rastet e reja shkuan në mbi 9 mijë, pasi 9.268 person rezultuan pozitivë me COVID-19 gjatë...