Dritë nga poshtë, Rama në fokus: Kryeministri, mesazh për popullin ukrainas

Teksa ndodhet në një vizitë në Ukrainë, kryeministri Edi Rama ka lënë edhe një shënim për Presidentin Vladimir Zelensky dhe për popullin ukrainas.

Po ashtu kreu i qeverisë shqiptare, që shoqërohet në këtë vizitë bashkë me kryeministrin e Malit të Zi, ka lënë edhe një mesazh të tij për autoritetet vendase në muzeun e krimeve të Rusisë, ku bën thirrje që bota të ndalë këtë horror në Ukrainë.

foto galeri

“Shpresoj që bota ta ndalë këtë horror dhe Ukraina të dalë prej tij e rilindur”, thuhet në mesazhin e tij.

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

 

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi