Do t’i sillte 4 milion euro fitim, arrestohet 40-vjeçari shqiptar në Itali: 40 kg “të bardhë” në makinë

Një ngarkesë prej 20 kilogramësh kokainë e pastër me një vlerë tregtare mbi 4 milionë euro është sekuestruar nga karabinierët e Foggias pranë daljes së autostradës veriore të Daunian.

Droga u gjet në një makinë me targa gjermane e cila drejtohej nga një 40-vjeçar me origjinë shqiptare.

Shqiptari u arrestua për trafik dhe posedim të paligjshëm droge,

Gjatë një kontrolli në makinë, karabinierët zbuluan drogën e ndarë në 18 pako.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi