Dialogu Kosovë- Serbi në fokus të takimit të Vuçiçit me ambasadorin amerikan

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, u takua sot me ambasadorin amerikan në Serbi, Kyle Scott, me të cilët bisedoi për marrëdhëniet dypalëshe, bashkëpunimin ekonomik dhe dialogun midis Prishtinës dhe Beogradit.

Shefi i shtetit serb e informoi ambasadorin Scott me vendosjen e taksës nga ana e Kosovës mbi mallrat nga Serbia dhe Bosnja.

Sipas Vuçiçit, me këtë veprim, Prishtina, shkeli Marrëveshjen e Tregtisë së Lirë në Europën Qendrore./Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi