Debati me Veliajn, shfaqen zërat artistikë pro një godine të re për Teatrin Kombëtar

Aktori i njohur Luftar Paja ka dalë hapur pro ndërtimit të një teatri të ri kombëtar. “Jam për ndërtimin e një teatri të ri”, tha aktori fierik i përmasave kombëtare.

Por sipas tij, cështja nuk është te godina por te cilësia artistike e të bërit teatër. “Ja e bëmë teatrin, por a do kemi nje Romeo dhe një Zhuljetë aty”, tha Paja

Më ashpër në këtë qëndrim ka qenë Laert Vasili, po ashtu pro ndërtimin të një teatri të ri. “Ajo godinë është kapanon. Nuk ka kapanon që të ngrihet në kult teatror”, tha Vasili.

Ky i fundit ka aluduar njëkohësisht se në ambientin e Teatrit Kombëtar ka dhe shfaqje të paragjykimeve krahinore. /tesheshi.com/  

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi