KATEGORIA

VITRINA E LIBRIT

Sëmbim gjembi, përballja me sprovat dhe mundimet e jetës

https://youtu.be/1povK6QSRoc Titulli: Sëmbim gjembi, përballja me sprovat dhe mundimet e jetës Titulli i origjinalit: The Prick of Thorn Autor: Aisha Utz Përkthyes: Osman Osmani Redaktor profesional: Hasan Baftijari Redaktor guhësor:...

10 Çelësat e suksesit

https://youtu.be/0OI3pGOLH0M Titulli: 10 Çelësat e suksesit Autor: Dr. Ibrahim el-Fekij Përktheu: Artan Ukaj Redaktor professional: Bujar Vërbovci Redaktor gjuhësor: Zymer Mehani Përgatiti për shtyp: Bashkim Avdiu Shtypi: FocusPrint – Shkup Për botuesin:...

Elementët tregues të përgjegjshmërisë

https://youtu.be/G5WRQ5Ztmjc Titulli: Elementët tregues të përgjegjshmërisë Autor: Muhamed Ratib Nabulsi Përkthyes nga arabishtja: Nasuf Hoxha Redaktor: Hasan Baftijari Redaktor gjuhësor: Ermira Pashaj Korrektor: Agim Abazi Faqosja: Furkan ISM Kopertina: Jusuf Saliu Shtypi: Furkan...

Njihe Zotin

https://www.youtube.com/watch?v=M8Kb51Jx_W0 Titulli: Njihe Zotin Autor: Dr. Mustafa Mahmud Përkthyes nga gjuha boshnjake: Nexhat Ibrahimi Redaktor profesional: Prof. Nuredin Ahmeti Redaktor gjuhësor: Liljana Jajaga Kopertina: Bashkim Mehani Përgaditi për shtyp: Bashkim Avdiu Shtypi:...

Këshilla të arta

https://youtu.be/iODgm313sMY Titulli: Këshilla të arta Autor: Ebul Ferexh Ibn Xhevzi Përkthyes: Mr. Osman Osmani Redaktor: Bujar Vërbovci Kopertina: Bashkim Mehani Përgaditi për shtyp: Bashkim Avdiu Shtypi: FocusPrint – Shkup Për botuesin: Bashkim...

Si mundët të na lëndonit

https://youtu.be/MHThTK__aIo Titulli: Si mundët të na lëndonit Titulli i origjinalit: Bize Nasil Kiydiniz Autore: Emine Shenlikoglu Përktheu: Fatmir Sulaj Redaktor: Bujar Vërbovci Kopertina: Bashkim Mehani Përgaditi për shtyp: Fatos Beqiri Shtypi: Focus...

Dijetari dhe zullumqari

https://youtu.be/pF4lNWlry0Y   Titulli: Dijetari dhe zullumqari Autor: Dr. Jusuf Kardavi Përktheu: Ymer Musa Redaktor: Shkëlzen Halimi Redaktore gjuhësor: Fatmire Ajdini Kopertina: Bashkim Mehani Përgatiti për shtyp: Bashkim Avdiu Shtypi: FocusPrint – Shkup Për botuesin:...

Dialogu me mikun ateist

https://youtu.be/u5BOqNLEvS4   Titulli: Dialogu me mikun ateist Autor: Dr. Mustafa Mahmud Përkthyes: Nexhat Ibrahimi, Miftar Ajdini, Muhidin Ahmeti Redaktor: Bujar Vërbovci Redaktor gjuhësor: Fatmire Ajdini – Hoxha Kopertina: Bashkim Mehani Për botuesin:...

Morali i besimtarit

https://youtu.be/5HwbiBXrat0     Pas librit tim të parë, i cili mban titullin Adhurimet e besimtarit ndihem i lumtur që po jua ofroj edhe librin e dytë, të...

Edhe Gratë i Shtypin Gratë

https://youtu.be/br6YJaJUA8Y MUND TA POROSISNI NË :www.islamshop.ch , ose ne numrin e telefonit :+41 79 469 50 36

Lajmet e fundit

“Shkelën armëpushimin”, Azerbajxhani akuzon Armeninë për luftime gjatë “paqes”

Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit tha të hënën se forcat armene shkelën një armëpushim të rënë dakord të dielën dhe hodhën granata në fshatra...

Tensionohen raportet mes Macron dhe botës arabe

Deklaratat dhe politikat e Presidentit francez Emmanuel Macron karshi islamizmit në Francë dhe insistimin e tij për të rishfaqur karikaturat e profetit Muhammed, ka...

Mitsotakis flet për kufijtë detarë: E drejta për t’u zgjeruar me 12 milje në Jon nuk diskutohet apo kushtëzohet, më pas shkojmë në Hagë...

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka folur për herë të parë në parlement lidhur me dakordësinë me Shqipërinë për të çuar në Hagë çështjen e kufijve detarë. Ai...

Dje 7 mijë raste me COVID-19, Çekia paralajmëron shtrëngim të masave kundër pandemisë

Qeveria e Çekisë ka paralajmëruar shtrëngim të masave kundër pandemisë së koronavirusit, për shkak të rritjes së numrit të të prekurve. Ky fakt u bë...

COVID-19 në Francë/ Kreu i Komitetit Shkencor: Kjo valë më e fortë se e para, mund të arrijë deri në 100 mijë raste në...

“Ky virus është shumë i vështirë. Kemi shumë informacion, por nuk dimë gjithçka. Kjo valë e dytë do të jetë ndoshta më e madhe se...
- ISLAMSHOP.CH -