KATEGORIA

LAJME

Lajmet dt: 24/10/2020

https://youtu.be/XRHNMjeJrX4 DRITA TV LAJME 24 10 2020 Qarkullimi i mjeteve tek ish-sheshi Shqiponja, në Tiranë do të ndalohet. Shkak janë bërë punimet për ndërtimin e Unazës...

Lajmet dt: 23/10/2020

https://youtu.be/RCoZvme9TZM DRITA TV LAJME 23 10 2020 Presidenti Ilir Meta kthen në kuvend ligjin për ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Në mbështetje të këtij vendimi, kreu i...

Lajmet dt: 22/ 10/ 2020

https://youtu.be/9vTkMt8LG6E DRITA TV LAJME 22 9 2020 Kryetari i PD Lulzim Basha ka denoncuar sot kontratën e inceratorit të Fierit, pasi sipas tij, koncesionari që fitoi...

Lajme dt: 21 / 10 / 2020

https://youtu.be/gBJjUSslCWw DRITA TV LAJME 21 10 2020 Një ditë pas dakorëdësisë së arritur me palën greke, për t’ju drejtuar Gjykatës Ndërkombëtare të Hagës për të zgjidhur...

Lajmet dt: 20 /10 / 2020

https://youtu.be/yU7w8uxxwgE

Lajmet dt: 20 /10 / 2020

https://youtu.be/I0OuXLt7Y00 DRITA TV LAJME 20 10 2020 Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës! Ishte ky vendimi i rëndësishëm që...

Lajmet dt: 19 /10 / 2020

https://youtu.be/luajFKwNvpg DRITA TV LAJME 19 10 2020 Presidenti Ilir Meta paralajmëroi se në rast se nuk reflektohet për ndryshimet në Kodin Zgjedhor atëhere Shqipëria do të...

Lajmet dt: 17 / 10 / 2020

https://youtu.be/T4CD5MzpsQw DRITA TV LAJME 17 10 2020 Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin sotëm në Himarë, ku ka mbetur i vrarë me armë zjarri ndërtuesi...

Lajmet dt: 16/10/2020

https://youtu.be/5LBDCF5pJoU

Lajmet dt: 16/10/2020

https://youtu.be/VWqfg8dh_e8 DRITATV LAJMET 16 10 2020 Zbardhet dëshmia e 19-vjeçarit Ilirjan Hasanaj, i cili është autori i atentatit ndaj Shefit të Policisë në Malësinë e Madhe,...

Lajmet e fundit

Tensionohen raportet mes Macron dhe botës arabe

Deklaratat dhe politikat e Presidentit francez Emmanuel Macron karshi islamizmit në Francë dhe insistimin e tij për të rishfaqur karikaturat e profetit Muhammed, ka...

Mitsotakis flet për kufijtë detarë: E drejta për t’u zgjeruar me 12 milje në Jon nuk diskutohet apo kushtëzohet, më pas shkojmë në Hagë...

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka folur për herë të parë në parlement lidhur me dakordësinë me Shqipërinë për të çuar në Hagë çështjen e kufijve detarë. Ai...

Dje 7 mijë raste me COVID-19, Çekia paralajmëron shtrëngim të masave kundër pandemisë

Qeveria e Çekisë ka paralajmëruar shtrëngim të masave kundër pandemisë së koronavirusit, për shkak të rritjes së numrit të të prekurve. Ky fakt u bë...

COVID-19 në Francë/ Kreu i Komitetit Shkencor: Kjo valë më e fortë se e para, mund të arrijë deri në 100 mijë raste në...

“Ky virus është shumë i vështirë. Kemi shumë informacion, por nuk dimë gjithçka. Kjo valë e dytë do të jetë ndoshta më e madhe se...

Pandemia, Merkel: Kemi muaj shumë të vështirë përpara nesh. Duhet disiplinë!

Kancelarja gjermane, Angela Merkel shprehu gjithë shqetësimin e saj për zhvillimet e pandemisë në një video-konferencë me udhëheqësit rajonalë të CDU-së. “Kemi muaj shumë, shumë...
- ISLAMSHOP.CH -