KATEGORIA

VIDEO

Lajmet dt: 04/07/ 2020

https://youtu.be/5YMPYvaNAWE DRITA TV LAJME 4- 7- 2020 EDICIONI 1 Numri i të shtruarve në spitalin e vetëm covid ka arritur 88 shtrime që shënon pikun më...

Këshilla të arta

https://youtu.be/gdVbCr7hBmY Titulli: Këshilla të arta Autor: Ebul Ferexh Ibn Xhevzi Përkthyes: Mr. Osman Osmani Redaktor: Bujar Vërbovci Kopertina: Bashkim Mehani Përgaditi për shtyp: Bashkim Avdiu Shtypi: FocusPrint – Shkup Për botuesin: Bashkim...

Si mundët të na lëndonit

https://youtu.be/soJspCxsKJs   Titulli: Si mundët të na lëndonit Titulli i origjinalit: Bize Nasil Kiydiniz Autore: Emine Shenlikoglu Përktheu: Fatmir Sulaj Redaktor: Bujar Vërbovci Kopertina: Bashkim Mehani Përgaditi për shtyp: Fatos Beqiri Shtypi: Focus...

PUBLICITET DRITA TV

https://youtu.be/I9wi60wlp2w

Dijetari dhe zullumqari

https://youtu.be/tC2lGPPYo9M Titulli: Dijetari dhe zullumqari Autor: Dr. Jusuf Kardavi Përktheu: Ymer Musa Redaktor: Shkëlzen Halimi Redaktore gjuhësor: Fatmire Ajdini Kopertina: Bashkim Mehani Përgatiti për shtyp: Bashkim Avdiu Shtypi: FocusPrint – Shkup Për botuesin:...

Dialogu me mikun ateist

  https://youtu.be/NtaJ5ekCscI   Titulli: Dialogu me mikun ateist Autor: Dr. Mustafa Mahmud Përkthyes: Nexhat Ibrahimi, Miftar Ajdini, Muhidin Ahmeti Redaktor: Bujar Vërbovci Redaktor gjuhësor: Fatmire Ajdini – Hoxha Kopertina: Bashkim Mehani Për botuesin:...

Lajmet dt: 03/ 07/ 2020

https://youtu.be/3Wda5gAUGe4 DRITA TV LAJME 3 7 2020 EDICIONI 1 Detaje tronditëse kanë dalë nga ngjarja në Kombinat, ku u gjetën të vdekura në banesën e tyre,...

Lajmet dt : 2/7/2020

https://youtu.be/oEdkNTJ7_GU  

Morali i besimtarit

https://youtu.be/FGoO5P2gI8w       Pas librit tim të parë, i cili mban titullin Adhurimet e besimtarit ndihem i lumtur që po jua ofroj edhe librin e dytë, të...

Edhe Gratë i Shtypin Gratë

https://youtu.be/SX_BM-tteZg   MUND TA POROSISNI NË :www.islamshop.ch , ose ne numrin e telefonit :+41 79 469 50 36

Lajmet e fundit

Deputeti i Nismës, Haxhi Shala kalon në AAK

Deputeti i Kuvendit të Kosovës Haxhi Shala prej sot ka kaluar në partinë e Ramush Haradinajt, AAK. Shala deri sot ishte pjesë e Nismës Socialedemokrate,...

Policia e Shtetit: Ja kujt i lejohet të hyjë e të dalë nga Shqipëria

Teksa shumë qytetarë janë në pritje të hapjes së kufijve me vendet e tjera, Policia e Shtetit ka dhënë një informacion të vlefshëm. Ndonëse vendi...

Ulen të ardhurat, rritet borxhi publik në 80%

Për herë të tretë brenda vitit qeveria ka rishikuar me akt normativ buxhetin e vitit 2020. Nga muaji Mars kohë kur nisi pandemia e...

Turqia neutralizon 2 terroristë të PKK/YPG-së në veri të Sirisë

Dy pjesëtarë të organizatës terroriste PKK/YPG janë neutralizuar në veri të Sirisë përmes një operacioni të komandove turke, njoftoi Ministria e Mbrojtjes së Turqisë. Sipas...

Basha me fermerët në Devoll: Bujqësia prioritet, subvencionet në bazë të prodhimit, taksa e naftës do hiqet

Fermerë te Devollit zhvilluan sot një takim me kreun e PD-së Lulzim Basha, të cilit i shprehën problematikat që hasin në shitjen e prodhimeve...
- ISLAMSHOP.CH -