KATEGORIA

Uncategorized

Dorezë hekuri, thikë dhe shkop bejsbolli në makinë, pranga 18-vjeçarit në Elbasan

Policia e Elbasanit ka arrestuar një 18-vjeçar pasi iu gjetën në makinën “Jaguar” mjete të rrezikshme. Gjatë kontrollit të makinës së K.M. u gjetën...

Trafiku hekurudhor do të ndërpritet në Zvicrën perëndimore

Sipas Hekurudhave Federale Zvicerane (SBB), për shkak të punimeve të mëdha që po zhvillohen për mirëmbajtjen dhe zhvillimin e infrastrukturës hekurudhore, priten ndërprerje në...

“Ku do shkojmë?!”/ Përmbarimi shemb çadrën e Cirkut Kombëtar, artistët protestë para ministrisë

Përmbarimi ka shembur çadrën e Cirkut Kombëtar në Tiranë, një nga ndërtesat historike në vend, ku artistët kanë dhënë shfaqje për 62 vite. Pas kësaj...

A po e kolapson PD SPAK-un? Rrushaj: Kërkesat tona nuk bien në kundërshtim me Kushtetutën

Kryetari i grupit të PD-së, Alfred Rrushaj ka komentuar amendamentet e dorëzuara nga opozita për ndryshimet kushtetuese. Sipas tij, SPAK nuk duhet të mbingarkohet dhe...

Biblioteka e re e Laprakës do mbajë emrin e aktorit, regjisorit e shkrimtarit Valter Gjoni, Veliaj: Ishte enciklopedia e qytetit ku shërbeu për dekada

Biblioteka e re në zonën e Laprakës nga sot do të mbajë emrin e aktorit, regjisorit, shkrimtarit dhe publicistit të njohur, Valter Gjoni, i...

Makina thyen barrierat dhe hyn përmes sheshit “Skënderbej”

Një çmenduri mund të quhet ajo që ka ndodhur disa momente më parë në Sheshin “Skënderbej”, në Tiranë. Një i ri, ka çarë kordonët...

Vendimi i Kolegjit Zgjedhor për listat, reagon PD: Nuk i shërben ligjit, rezultati i 25 prillit do të tregojë që…

Sekretari për Çështjet Zgjedhore në Partinë Demokratike, Ivi Kaso, reagon pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të mos pranuar vendimin e mëhershëm të KAS...

Humbjet e jetëve nga COVID-19 në radhët e gazetarëve, Unioni kërkesë qeverisë: Na vaksinoni, jemi në rrezik!

Arber Kosturi, ishte aktivisti dhe gazetari që humbi betejën me COVID-19 në moshën 53-vjeçare. Prej ditësh Kosturi kishte problem me frymëmarrjen. Unioni i Gazetarëve, përmes...

“Merhaba”, Rama inspekton kantierin e spitalit të ri në Laç dhe përshëndet në turqisht: Hapet brenda 4 muajsh

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar sot nga afër punimet për spitalin e ri që do të ndërtohet në Laç, ku ndërtesa e vjetër u...

Lajmet/15/02/2021

https://youtu.be/OJmQ9W01cHw   https://youtu.be/zRrl3vlj9jA Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka numëruar rreth 99 përqind të fletëvotimeve nga 2 mijë e 336 vendvotime. Vetëvendosje po udhëheq me më shumë...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img