KATEGORIA

Uncategorized

Kylie Jenner flet pas lindjes: Po kaloj një periudhë të vështirë fizikisht dhe mendërisht

Jemi mësuar ta shohim jetën e saj perfekte në rrjete sociale dhe rrallëherë flet për atë që po i ndodh realisht. Tani, Kylie Jenner...

Vranë dhe groposën Eglantina Buçin, Gjykata e Tiranës dënon babë e bir. I ati e urdhëroi, vëllai e ekzekutoi

Gjykata e Tiranes dënon Faik e Shkëlzen Buçin, babë e bir që vranë Eglantina Buçin. Raportoi se Faik e Shkëlzen Buçi u dënuan me nga...

Dhurata Çupi në Këshillin e Integrimit: Administrata publike e politizuar nga militantë të PS. 100 mijë të punësuar më shumë se në 2014

“Një nga arsyet madhore pse Shqipëria nuk bëhet një shtet europian në shërbim të qytetarëve është politizimi i thellë i administratës publike”. Kështu deklaroi...

PS kërkon regjistrimin në KQZ të kandidatëve në 3 Bashki. Ja c’parashikon ligji për 3 bashkitë e tjera

Partia Socialiste ka depozituar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve dokumentacionin për zgjedhjet e pjesshme në bashkinë e Shkodrës, Durrësit dhe Lushnjës. KQZ bënë me dije...

Vaksina antiCovid ndikon në shtatzëni? Ministria e Shëndetësisë jep përgjigje qytetarëve

Ministria e Shëndetësisë në vendin tonë i ka dhënë një përgjigje të gjithë personave që janë të paqartë në lidhje me ndikimin e vaksinës...

Qentë mund të njohin ndryshimin midis gjuhëve sipas një studimi të fundit

Një studimi me 18 qenër që dëgjojnë me anë të kufjeve gjuhë të ndryshme të botës është organizuar në Hungari. Subjektet gjatë eksperimentit janë...

Ukraina dhe NATO më 10 janar do bisedojnë mbi “qëndrimin agresiv të Rusisë”

Komisioni Ukrainë-NATO do të mblidhet më 10 janar në Bruksel për të biseduar mbi "qëndrimin agresiv të Rusisë", transmeton Anadolu Agency (AA). Në llogarinë twitter,...

Harta e re gjyqësore/ Kryetari i dhomës së avokatisë në Korçë: Nuk i shërben popullit, e pamundur që sistemi i drejtësisë të funksionojë

Arben Lena, kryetari i dhomës së avokatisë në Korçë është kundër projektit për reduktimin e gjykatave. Ai tha se kjo gjë vetëm popullit nuk do...

Skandali me listën e pagave, vjen reagimi i parë nga grupi i Berishës

Ish-kreu i FRPD-së, aktualisht pjesë e grupit të Sali Berishës, Belind Këlliçi ka reaguar pas skandalit me të dhënat private, të qarkullimit të listës...

95% e njerëzve nuk mund ta dallojnë tigrin e dytë në foto, po ju?

Shumë njerëzve u pëlqen të vendosin gjëra të vështira në mendjen e tyre dhe këtë e bëjnë përmes kuizeve dhe enigmave. Në mënyrë të veçantë,...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img