https://www.aiguillealpine.co.uk/http://perpustakaan.unla.ac.id/wp-includes/MESINSLOT/https://cafesach.com.vn/https://shootless.nl/http://www.smartiming.co.uk/https://thali.pl/https://www.contraloriapereira.gov.co/https://fia.ui.ac.id/-/stoto/https://iac.ui.ac.id/qris/https://stroumfaki.gr/https://nipscollege.co.ke/https://memorialsignworld.com/https://healthcareinkenya.com/https://bayscaffolding.co.nz/https://www.prottoy.cu.ma/https://ideasvibe.com/https://www.ffl.si/https://fhunizar.ac.id/https://sgs.sheratongrandesukhumvit.com/https://disability.ui.ac.id/maxwin/https://www.fodecc.cm/https://shiki.cu.ma/https://www.fodecc.cm/Samuel-Donatien-Nengue/https://nfd.com.tr/https://eedesign.co.uk/https://defender.org.br/https://fosfobox.com.br/http://estima.xgeo.pl/
TEKNOLOGJI Archives - Page 4 of 231 - Drita Tv

KATEGORIA

TEKNOLOGJI

750 mijë robotë në punë për “Amazon”

Janë 750 mijë robotë, por edhe mijëra sisteme të tjera robotike që kryejnë punë në kompaninë Amazon. Ata ndihmojnë në grupim, spostim, identifikim, dhe ambalazhim...

Më në fund, WhatsApp njofton opsionin e shumëpritur

Përdoruesit që kanë dy llogari WhatsApp do mund të navigojnë mes tyre duke përdorur një pajisje të vetme. Mark Zuckerberg ka postuar një foto në...

Testohet me sukses makina me energji diellore në Marok

Një grup studentësh nga Universiteti Teknik i Eindhoven në Holandë ka përfunduar me sukses testimin e kësaj makine që funksionon me energji diellore. Quhet ‘Stella...

Këto 7 Perime Bëhen më të Shëndetshme Nëse i Gatuani

Perimet na bëjnë mirë, është e vërtetë, por mënyra e gatimit ose më saktë, nevoja për gatim ose jo, luan një rol jo pak...

AI në kërkim të jetës aliene, merren kampione nga Marsi

Inteligjenca Artificiale në shërbim të kërkimit të jetës aliene. Dhe në testet e para saktësia e algoritmit është 90%, krijuar ky i fundit nga...

Instagram bën ndryshimin e ri, lidhet me miqtë e ngushtë

Opsioni i “miqve të ngushtë” në historitë e Instagramit është vlerësuar veçanërisht kohët e fundit, pasi të jep mundësinë të ndash përmbajtje, vetëm me njerëzit që zgjedh dhe...

‘Apple’ ka në plan të sjellë në treg një makinë krejt ndryshe nga ç’kemi parë deri më sot

Nga bota e telefonave celularë dhe laptopëve, “Apple” po planifikon të shkojë te makinat. Kompania gjigande e teknologjisë, shkruajnë mediat e huaja, ka nisur të...

Pas Apple dhe Samsung, në treg konkurron edhe Google

Pas Apple dhe Samsung, tanimë në treg konkurron edhe Google. Kompania ka publikuar, pas pritjes së gjatë, telefonin inteligjentë Pixel 8 dhe një orë të...

Meta prezanton robotët me “personalitet”

Kompania Meta e ka prezantuar një seri të re të softuerit – gjerësisht të njohur si robotë – që e imiton të folurën e...

Google feston 25-vjetorin e themelimit

Gjigandi i teknologjisë GOOGLE feston 25-vjetorin e themelimit. Kompania u themelua më 4 shtator 1998, por feston përvjetorin e saj më 27 shtator. Në këtë...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img