KATEGORIA

TEKNOLOGJI

Mercedes do të investojë miliarda dollarë në fabrikat e automjeteve elektronike

Mercedes do të investojë miliarda dollarë për të modernizuar fabrikat e tij në Kinë, Gjermani dhe Hungari gjatë viteve të ardhshme, raportoi revista Automobilwoche. Ky...

Meta lanson shërbimin e abonimit me pagesë në SHBA

Meta Platforms Inc të premten lansoi shërbimin e saj të abonimit në SHBA, i cili do t’i lejonte përdoruesit e Facebook dhe Instagram të...

WhatsApp: Sekreti viral për të lexuar mesazhe pa i hapur ato

Nëse përdorni shumë WhatsApp, atëherë ndoshta ka raste kur nuk dëshironi të hapni një mesazh sepse do të duket sikur është hapur dhe lexuar. Pra, nëse...

Qualcomm organizon një ngjarje më 17 mars, pritet të prezantojë çipin e ri Snapdragon 7

Qualcomm organizon një ngjarje për 17 mars. Kompania amerikane pritet të prezantojë një çip të ri nga seria Snapdragon 7, me gjasë Gen 2, pasi...

NASA: Ekuipazhi prej katër vetash largohet nga ISS pas vonesave

Pas rreth gjashtë muajsh në hapësirë ​​dhe disa nisjeve të vonuara, dy amerikanë, një astronaut rus dhe një astronaut japonez u larguan nga Stacioni...

Apple A17 Bionic do të sjellë kërkesë të lartë për iPhone 15 Pro

Raportet nga Tajvani zbuluan se Apple pret 35% përmirësim në efikasitetin e energjisë nga çipi A17 Bionic, i ndërtuar nga TSMC në procesin e...

MYNIH – Apple investon 1 miliard dollarë të tjerë në qendrën e prodhimit të çipave

Gjiganti “Apple” do të investojë një miliard euro shtesë (1.06 miliardë dollarë) në Qendrën e saj Evropiane për Dizajn të Çipeve në selinë e...

Samsung thotë se shitjet e serisë S23 po tejkalojnë atë të S22

Shitjet e smartfonit kryesor Galaxy S23 të Samsung kanë tejkaluar S22 të vitit të kaluar në një periudhë krahasuese me shumicën e blerësve që...

5 gjëra të mrekullueshme që nuk i dinit se mund t’i bënte iPhone juaj

Për t’ju kapur, jemi të sigurt që dini ta përdorni mirë iPhone-in tuaj, por ka disa truke që mund të mos i keni zbuluar ende. Ju mund...

Disa përdorues të Galaxy S23 po zbulojnë probleme të lidhjes me Android Auto

Linja e prezantuar së fundmi telefonave Samsung Galaxy S23 supozohet të lansohet zyrtarisht ditën e sotme të 17 shkurtit, megjithatë, disa përdorues tashmë kanë...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img