KATEGORIA

TEKNOLOGJI

Musk: Do të largohem nga Twitter sapo të gjej një pasardhës

Elon Musk ka konfirmuar se do të largohet nga posti i shefit ekzekutiv të Twitter, sapo ”të gjejë dikë që është mjaftueshëm budalla për...

WhatsApp po ndryshon përgjithmonë, 7 ndryshimet që po sjell gjiganti i mesazheve

WhatsApp ka punuar për shumë veçori të reja që po e ndryshojnë rrënjësisht platformën më të përdorur të mesazheve në botë. Një pjesë e...

Samsung Galaxy M13 5G merr përditësimin One UI 5 të bazuar në Android 13

Samsung Galaxy M13 5G i njoftuar në korrik me Android 12 po merr përditësimin One UI 5 bazuar në Android 13. Përditësimi ka versionin e...

Google ka publikuar listën e aplikacioneve dhe lojërave më të mira të këtij viti

Në fund të vitit është zakon të shpërblehen më të mirët, ndaj të njëjtën gjë bëri edhe Google, i cili njohu autorët më të...

Nokia konfirmon se përditësimi i Android 13 do të arrijë edhe në pesë telefona të tjerë

Nokia së fundmi zbuloi se ka kompletuar “migrimin” tek Android 12, dhe se nëse ndonjë nga telefonat e mençur se ka marrë OS-in në...

ZTE prezantoi Axon 40 Ultra Space Edition

Kompania ZTE prezantoi versionin Space Edition të smartfonit të saj Axon 40 Ultra, i cili ka një memorie të madhe dhe cilësi edhe më...

Po vjen një smartfon shumë i veçantë nga Bullitt dhe MediaTek

Bullitt njoftoi të martën se po bashkohet me MediaTek për të lansuar smartfonin e parë në botë që përmban teknologjinë e mesazheve satelitore të...

Mbretëria e Bashkuar ndalon kamerat kineze të vëzhgimit

Hikvision, një kompani udhëheqëse kineze e mbikëqyrjes, ka mohuar sugjerimet se përbën një kërcënim për sigurinë kombëtare të Britanisë pasi qeveria e Mbretërisë së...

WhatsApp po lanson veçorinë “Message Yourself”

WhatsApp po lanson funksionin e tij “Message Yourself” për përdoruesit në mbarë botën. Aplikacioni tani do t’ju lejojë t’i dërgoni tekst vetes, për të ruajtur...

“Google” vishet kuqezi, dhurata për 110-vjetorin e shtetit shqiptar

“Google” i ka bërë një dhuratë Shqipërisë me rastin e 110-vjetorit të Pavarësisë, festën e flamurit. Në faqe kryesore është vendosur në gift flamuri kuqezi...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img