KATEGORIA

TEKNOLOGJI

Samsungu thumboi Apple-in, tani Motorola të dyja

Pak ditë pasi iPhone X doli në shitje, rivali i Apple, Samsungu doli me një reklamë anti-iPhone duke kthyer në skenë “luftën” e vjetër. Por,...

Google edhe spiun, regjistron çdo gjë që ju keni thënë për të që prej krijimit

Motori më i madh i kërkimit, Google, mund të ketë një regjistër me bazë të dhënash për çdo gjë që ju keni thënë...

Një robot do prezantojë një program në transmetim direkt

Emisioni "Today" në BBC do të prezantohet nga një robot i quajtur Mishalbot, për të cilin ekspertët kanë përdorur inteligjencë artificiale që të arrijë...

Pasuria e drejtorit të “Amazon” mbi 100 miliardë dollarë

Vlera neto e drejtorit ekzekutiv të kompanisë "Amazon", Jeff Bezos, kaloi shifrat mbi 100 miliardë dollarë të premten, pasi aksionet e kompanisë së tij...

E kush nuk do ta donte këtë punë që ofron Apple?!

Besoj se puna nga shtëpia është një ndër ëndrrat e shumë njerëzve dhe së fundmi Apple e ka bërë realitet. Kjo kompani ofron një...

iPhone SE do të vijë në 2018-tën

Kompania Apple do të publikojë telefonin e tij më të ri iPhone SE 2 në tremujorin e parë të vitit 2018. Telefoni do të ketë...

Telefonat celularë dhe rreziku i kancerit, cila është e vërteta

Shpesh krijohet konfuzion rreth arsyeve që shkaktojnë një tumor: nganjëherë dyshimet janë legjitime, të tjerat janë thjesht thashetheme Kohët e fundit një vendim (i shkallës...

Kompania “Tesla” prodhon baterinë më të madhe në botë

Kompania amerikane për prodhimin e automjeteve elektrike dhe për ruajtjen e energjisë elektrike "Tesla" në Australinë Jugore ka përfunduar ndërtimin e baterisë më të...

Televizori, rreziku për fëmijët nën 2 vjeç

Të lësh fëmijët nën moshën dy vjeç para televizorit, nuk është një ide e mirë. Sipas një studimi amerikan të “Seattle Children’s Hospital”, fëmijëve nën...

Kompania kineze la pas Facebook-un me rritjen e vlerës

Kompania kineze Tencent, e cila është pronare e aplikacionit të rrjetit social dhe pagesave mobile WeChat, me vlerën e saj në treg u bë...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img