KATEGORIA

TEKNOLOGJI

Apple publikon përditësimin iOS 11.2

Është koha të përditësoni përsëri iPhone tuaj. Apple publikoi iOS 11.2 dhe tipari kryesor i këtij përditësimi është Apple Pay Cash, një funksion i...

Kanceri tani do të trajtohet nga një roboti vogël

Robotët e vegjël shumë shpejt do të përdoren për trajtimin e kancerit. Ky trajtim do të bë het në pjesë t më të vë shtira...

Galaxy S9, 100% bateri vetëm për 12 minuta

Zbulimet e baterive ndodhin gjatë gjithë kohës, në laboratorë, por rrallë vijnë në pajisje – së paku deri tani. Samsung ka shfaqur një bateri...

Si të konvertoni nga PDF në Word

PDF (Formati Portabël i Dokumenteve) është krijuar nga Adobe në vitin 1990 me qëllim prezantimin e dokumenteve në përshtatje me të gjitha platformat dhe...

Për shkak të robotëve pa punë mund të mbesin 800 milionë persona

Hulumtimi i ri i Institutit McKinsey Global (MGI) tregon se deri në vitin 2030 në mbarë botën për shkak të robotëve pa punë mund...

Del në treg Samsung S8 me ngjyrë të re, a po ju pëlqen?

Galaxy S8 është ndër smartfonët më të mirë në treg Samsung S8 ditë më parë kishte paralajmëruar hedhjen në treg të S8 me një ngjyrë...

Publikohen fotografi të Mercedes CLS

Një ditë para premierës zyrtare të brezit të tretë të CLS, në internet kanë rrjedhë fotot e kësaj makine. Fotografitë e para të publikuara tregojnë...

Alpha-One, trefish më shtrenjtë se iPhone X

Pajisja premium, e bërë vetëm për një numër të caktuar njerëzish (të cilët mund ta përballojnë atë) dhe përfaqëson një pjesë të cilësisë së...

Përse gomat patjetër duhet të jenë të zeza dhe me asnjë ngjyrë tjetër

Çdo shofer, udhëtar dhe këmbësor e dinë që gomat janë të zeza, mirëpo përse është ashtu? Teknologjia ka përparuar shumë që kur është shpikur automobili...

Samsungu thumboi Apple-in, tani Motorola të dyja

Pak ditë pasi iPhone X doli në shitje, rivali i Apple, Samsungu doli me një reklamë anti-iPhone duke kthyer në skenë “luftën” e vjetër. Por,...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img