KATEGORIA

TEKNOLOGJI

Apple nxjerr në shitje kompjuterin 5000 dollarësh

Apple do të nisë shitjet e të shumëpriturit iMac Pro ditën e enjte. Kompania thotë se ky kompjuter që do të kushtojë 5000 $ “është...

Publikohen fotot e kabinës së Mercedes G

Mercedesi ka publikuar fotografitë e enterierit të gjeneratës së re të modelit të vet. Prodhuesi gjerman vazhdon t’i zbulojë gradualisht dizajnin e modeleve të ardhshme. Pasi...

Telefoni i parë me sensor të gishtërinjve nën ekran vjen në CES 2018

Kompania Synaptics kishte prezantuar sensorin e gishtërinjve kah fundi i vitit të kaluar. Versioni i përditësuar i sensorit është paraqitur këtyre ditëve dhe në teori...

Ngadalësohet kërkesa për iPhone X?

Analistët kanë raportuar rritje të fortë për iPhone X, por kjo është kundërshtuar nga raportet si dhe nga disa burime të afërta me zinxhirin...

Publikohen fotot e telefonit Nokia 6 (2018)

Kompania HMD pritet të sjellë modele të reja vitin e ardhshëm. Njëri prej tyre është Nokia 6 (2018), i cili pritet të ketë procesor ...

Këto programe po ju shkatërrojnë celularin

Të gjithëve ne na ka ndodhur të paktën njëherë të shkarkojmë një apps të dëmshëm për celularin, i cili na ka prishur vërtet punë. Këto...

Facebook, 10 miliardë dollarë për 3 muaj

Algoritmi i ri për reklamimin në Facebook duket se ka dhënë rezultatet e para. Kompania publikoi të dhënat për 3-mujorin e tretë të këtij...

“Viber” aplikacioni më i pasigurt për komunikim

Siguria e qytetarëve në Kosovë cdo ditë e më shumë po sfidohet.Një numër i madh i njerëzve përgjohen, ku përmes këtyre përgjimeve ata shantazhohen...

McLaren nderon brazilianin Senna me supermakinën e radhës

Një supermakinë në kujtim të të madhit Ayrton Senna. McLaren ka prezantuar makinën McLaren Senna P15, duke nderuar kështu pilotin e ndjerë brazilian të Formulës...

Çdo e gjashta veturë në vitin 2025 do të jetë elektrike

Për më pak se një dekadë, tregu i pjesëmarrjes së automobilave elektrikë në shitjen globale të automjeteve të reja do të arrijë në 16...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img