KATEGORIA

TEKNOLOGJI

Microsoft përgatit telefon të palosshëm

Microsoft është duke përgatitur telefonin e palosshëm, i cili përkujton në modelin Courie, i anuluar para disa vitesh. Së fundi kanë rrjedhë edhe fotografitë koncept...

Galaxy S9, konkurrent i iPhone X

Kryevepra e radhës e Android do të dalë në treg në fillim të vitit 2018. Brenda tre mujorit të parë ju mund të keni në...

Samsung Galaxy S9 zbulohet në MWC 2018?

Sipas një raporti të ri nga vendi i origjinës së Samsung, kompania do të zbulojë telefonin e ardhshëm të Galaxy S në fund të...

Huawei P11 vjen në tre muajt e parë të 2018

Më parë, një drejtues i Huawei tha se P11 do të mund të lansohet në MWC. Duket se këto plane janë konkretizuar pasi disa...

Supermakina e parë sportive fluturuese

Me një çmim prej më shumë se 100 000 euro, Samson Motors do të nxjerrë në shitje javën e ardhshme automjetin e parë fluturues...

Navigatori të porosit dhe të paguan kafen

Në SHBA, në veturat e General Motors do të adoptohet një sistem multimedial i gjeneratës së fundit, i quajtur OnStar. Falë aplikacionit Marketplace prej sot...

Top 5 antiviruset më të përdorur në vitin 2017

Në këto kohë një antivirus në kompjuterin tuaj është tepër i rëndësishëm, por me kaq shumë mundësi për të zgjedhur, është e vështirë të...

Chrome sjell versionin e ri

Editimi 63 i kërkuesit më të popullarizuar aktual në botë sjell në sistemet operative MacOS, Windows dhe Linux një sërë sigurish dhe përmirësimesh tjera. Bllokon...

Apple nxjerr në shitje kompjuterin 5000 dollarësh

Apple do të nisë shitjet e të shumëpriturit iMac Pro ditën e enjte. Kompania thotë se ky kompjuter që do të kushtojë 5000 $ “është...

Publikohen fotot e kabinës së Mercedes G

Mercedesi ka publikuar fotografitë e enterierit të gjeneratës së re të modelit të vet. Prodhuesi gjerman vazhdon t’i zbulojë gradualisht dizajnin e modeleve të ardhshme. Pasi...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img