KATEGORIA

TEKNOLOGJI

Apple prezanton “iPhon 13 Pro”, zbuloni si do të duket dhe për sa do të shitet

Lancimi nuk pritej të bëhej deri në shtator. Edhe pse kohët e fundit ka pasur shumë thashetheme rreth dukjes së iPhone 13 Pro, produktit që...

WhatsApp heq kufizimin për përdoruesit që nuk pranojnë rregullat e reja të privatësisë

WhatsApp nuk do t’i kufizojë më ata që nuk i pranojnë rregullat e reja të privatësisë. Rregullorja e re hyri në fuqi më 15 maj...

Rusia vendos sërish gjoba për Twitter, Google dhe Tik Tok

Rusia ka vazhduar të vendosë gjoba për kompanitë e huaja të internetit me Twitter, Google dhe Tik Tok në shënjestër, njoftoi sot agjencia e...

Huawei prezanton sistemin e ri operativ HarmonyOS për smartphone më 2 qershor

Gjiganti kinez i telekomunikacionit Huawei do të nisë zyrtarisht sistemin e tij të ri operativ HarmonyOS për smartphone më 2 qershor, specifikoi vetë kompania. HarmonyOS...

Shitjet globale të orëve të mençura rriten me 35% në TM1 2021

Dërgesat globale të orëve të mençura në TM1 2021 u rritën me 35% në krahasim me vitin e kaluar, thuhet sipas Global Watchwatch Model...

Së shpejti do të dalë në treg Samsung Galaxy Tab S7 FE

Tableti Galaxy Tab S7 FE (Fan Edition) i Samsung pritet të dalë së shpejti në treg. Duket se është një version i riemëruar i Galaxy...

Të gjithë sytë nga qielli, sot eklipsi hënor/ Europa humb shfaqjen, por do shohë një hënë ‘të përgjakshme’

Eklipsi i parë i plotë i hënës në më shumë se dy vjet përkon me një super hënë këtë javë për një shfaqje mjaft...

Snapchat vazhdon të rritet, arrin 500 milionë përdorues në muaj

Ngadalë, por me siguri, rrjeti social Snapchat vazhdon të rritet: ai njoftoi se ka arritur 500 milionë përdorues në muaj, veçanërisht në sajë të...

Netflix mund t’i hyjë së shpejti industrisë së video lojërave

Platforma Netflix po kërkon të punësojë një ekzekutiv për të mbikëqyrur zgjerimin e tij në video lojëra, tha një person i njohur më këtë...

Twitter do të lejojë këdo të aplikojë për verifikim të llogarisë

Twitter ka rinisur programin e tij të verifikimit publik, duke lejuar këdo që të aplikojë për një shenjën verifikuese blu. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, kompania...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img