KATEGORIA

TEKNOLOGJI

Çmimi i iPhone 13 mund të jetë befasues, pavarësisht parashikimeve

Bastet janë të hapura. Disa orë para fjalës kryesore të Apple e cila do të prezantojë iPhone 13, lind pyetja: me çfarë çmimi do...

Del Beta e fundit Android 12 – lëshimi tjetër do të jetë zyrtar

Google ka lëshuar Betan e pestë dhe të fundit për telefonat Pixel (përfshirë Pixel 5a) dhe disa pajisje të palëve të treta, duke ju...

WhatsApp nuk do të funksionojë më për miliona njerëz me ‘telefona të vjetër’

WhatsApp do të ndalojë së punuari në telefonat inteligjentë të vjetër, duke lënë miliona njerëz në pamundësi për të parë mesazhet. Sipas mediave të huaja,...

YouTube, Gmail dhe Maps nuk do të funksionojnë nga 27 shtatori te telefonat që operojnë me Android 2.3

Tre nga aplikacionet më të përdorura do të bllokohen në disa lloje celularësh gjatë këtij muaji duke prekur miliona përdorues. Google ka vendosur të bllokojë...

Facebook prezanton projektin më ambicioz deri më sot

Facebook së fundmi kas prezantuar aplikacionin pa pagesë Horizon Workrooms, i dizajnuar enkas për përdoruesit e syzeve Oculus Quest 2 VR. Aplikacioni që aktualisht është...

TikTok tejkalon YouTube për ‘kohën mesatare të shikimit’ në SHBA dhe Mbretërinë e Bashkuar

Përdoruesit e aplikacioneve në Mbretërinë e Bashkuar dhe SHBA po shpenzojnë më shumë kohë në TikTok sesa në YouTube, sugjeron një raport i ri. Të...

Apple shtyn lansimin e sistemit të zbulimit të abuzimit të fëmijëve pas reagimeve të ashpra

Apple ka shtyrë planet për të lansuar teknologjinë e zbulimit e cila do të kishte skanuar iPhone-ët e përdoruesve amerikanë në kërkim të materialit...

Këta telefona inteligjentë të Samsung do të marrin Android 12

Samsung ka njoftuar se cilët telefona Galaxy do të pajisen me versionin e ardhshëm të Android. Samsung ka njoftuar fillimin e fazës beta për One...

WhatsApp duhet të paguajë një gjobë rekord në Irlandë

Filiali i Facebook thuhet se do të paguajë 225 milionë euro. Mbrojtësit e privatësisë irlandeze kanë vendosur një gjobë rekord për shërbimin e mesazheve WhatsApp. Për...

Samsung njofton një sensor të kamerës me 200 megapikselë

Samsung ka njoftuar një sensor imazhi 200 megapikselë për kamerat e telefonave inteligjentë, i cili pritet të jetë sensori më i madh i kamerës...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img