KATEGORIA

TEKNOLOGJI

Nëse keni ndonjë nga këto 7 aplikacione, duhet ta fshini atë

Shumë aplikacione pretendojnë se do të lehtësojë disa aspekte të jetës për ju, qoftë dëgjimi i muzikës, luajtja e lojërave video, kujdesi për shëndetin...

Superkompjuteri LUMI do të jetë një nga më të fuqishmit në BE

Superkompjuteri LUMI do të ketë një performancë kulmore teorike prej mbi 550 petaflops. HPE ka njoftuar se i është dhënë një kontratë 160 milionë për...

Kinezët “harrojnë” pandeminë, radhë të gjata për të blerë iPhone 12

Edhe pse në kohë pandemie, duket se adhuruesit e iPhone 12 nuk ndalen. Ata kanë qëndruar disa orë në radhë, me maska dhe në...

Rikthehet “Përbindëshi i Detit Kaspik”

Në brigjet perëndimore të Detit Kaspik shfaqet një relikt që ngjan me një përbindësh gjigant uji. Është e vështirë të imagjinosh që ajo “krijesë”...

Rritet numri i përdoruesve të Snapchat

Më impresionuese janë të ardhurat e kompanisë prej 679 milionë dollarë, ose 50% më tepër se një vit më parë duke thyer çdo pritshmëri...

Këto mund të jenë katër lansimet e mëdha nga Apple, pas iPhone 12

Prezantimi i iPhone 12 i Apple është padyshim njoftimi i tij më i madh i vitit, por 2020 nuk ka mbaruar akoma dhe mund...

PE kërkon kontroll strikt për gjigantët Google dhe Facebook

Parlamenti Europian votoi për një kontroll më strikt të gjigantëve digjitalë si Google apo Facebook duke nxitur pushtetin ekzekutiv të BE-së për më shumë...

Google Search tani ju lejon të kërkoni këngën tuaj të preferuar me një psherëtimë

Google sjellë për të gjithë përdoruesit e telefonave inteligjentë një risi të re. Ata mund të shtypin butonin e mikrofonit në aplikacionin Google dhe...

Konsola e edicionit special PS5 Spider-Man është absolutisht e mrekullueshme

Tani jemi vetëm disa javë larg nga prezantimi zyrtar i Sony PS5, me lojtarë në të gjithë botën që po presin të mund të...

Ky është Samsung Galaxy S21 Ultra 5G dhe kamera e tij e ‘çmendur’

Më pak se 12 orë pas shfaqjes së plotë të Samsung Galaxy S21 për herë të parë, tashmë janë shfaqur disa imazhe të Galaxy...

Lajmet e fundit

Ruçi uron kryeparlamentarin austriak Sobotka me rastin e Festës Kombëtare: Mirënjohje Austrisë, avokates së integrimit europian të Shqipërisë

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, i ka dërguar një letër urimi Kryetarit të Këshillit Kombëtar të Austrisë, Wolfgang Sobotka, me rastin e Festës Kombëtare. “Është...

Shtyhet gjyqi për protestën e banorëve të Astirit, paralajmëron Balliu: S’na mbyllin dot gojën, shumë shpejt do publikojmë…

Është shtyrë sërish gjyqi për banorët e Astirit, të cilët protestuan kundër shembjes së banesave të tyre, në kuadër të ndërtimit të Unazës së...

Dita e 12 e grevës së urisë/ Naftëtarët në Ballsh: Nuk dalim nga ngujimi pa pasur një zgjidhje

Naftëtarët vazhdojnë grevën e urisë në Ballsh, duke kërkuar nga qeveria pagat e prapambetura. “Nuk duam asgjë tjetër, duam gjakun tonë. Populli është uragan e duhet...

Rama nuk tërhiqet: Kodin Zgjedhor do e votojmë pa asnjë ndryshim. Askush nuk mund të vërë në diskutim vullnetin e parlamentit, aq më pak...

Maxhoranca nuk tërhiqet nga ndryshimet e Kodit Zgjedhor. Kryeministri Edi Rama deklaroi sot i prerë se Kodi Zgjedhor i cili u kthye për shqyrtim...

Vrau dhe dogji shokun e ngushtë, 22-vjeçari dënohet me burg përjetë në Kosovë

Gjykata Themelore në Ferizaj – Departamentit për Krime të Rënda, shpalli aktgjykim dënues ndaj të pandehurit Trimor Lalinovci, shtetas i Republikës së Kosovës, i...
- ISLAMSHOP.CH -