KATEGORIA

TEKNOLOGJI

Ngjarjet që pasuan në vitin 2020, tani edhe në lojë kompjuterike

Viti 2020 si duket ka shërbyer edhe në kreativitetin e krijuesve të lojërave kompjuterike. Kjo pasi tani ngjarjet që pasuan vitin 2020 po reflektojnë edhe...

Signal, Telegram, WhatsApp dhe Facebook – Cili është aplikacioni që mbledh më shumë të dhëna nga përdoruesit

Pas polemikave të gjeneruara nga ndryshimet në termat dhe kushtet e WhatsApp, njerëzit kanë kërkuar alternativa të tjera që kujdesen më mirë për privatësinë...

Samsung prezanton inovacionet më të fundit për një ‘normale më të mirë’ në CES 2021

Samsung përmirëson përvojën në shtëpi me produkte si Samsung Bespoke 4-Door Flex ,110 inç MICRO LED dhe JetBot 90 AI+. Duke vazhduar përpjekjet e...

Rregullatori i tregut turk ka nisur një hetim kundër WhatsApp

Rregullatori i konkurrencës i Turqisë tha sot se kishte filluar një hetim kundër WhatsApp dhe pronarit të tij të Facebook, pasi aplikacioni i mesazheve...

Parler fshihet nga interneti, pasi Amazon ‘shkëputi’ mbështetjen

Aplikacioni i medieve sociale Parler është fshirë nga interneti pas trazirave në Washington DC. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, Amazon, i cili kishte siguruar...

Dikur u tall me Apple, tash edhe Samsung Galaxy S21 duhet të vijë pa mbushës

Të enjten, 14 janar, Samsung do të prezantojë telefonin inteligjent të saj të ri Galaxy S21. Detajet teknike të këtij telefoni tashmë i kemi...

Samsung Electronics debuton 2021 Neo QLED, MICRO LED dhe linjat Lifestyle TV, për një të ardhme të qëndrueshme dhe të aksesueshme

Samsung kryeson në vitin e tij të 15-të si marka kryesore globale e televizorëve me vizionin ‘Ekranet Kudo, Ekranet për të Gjithë’. Samsung Electronics zbuloi...

WhatsApp do të fshijë llogarinë tuaj nëse nuk jeni dakord për ndarjen e të dhënave me Facebook

Respekti për privatësinë tuaj është koduar në ADN-në tonë”, i hapë politikat e privatësisë së WhatsApp . “Që kur kemi filluar WhatsApp, ne kemi...

Plani sekret i Apple, këto janë dy modelet e iPhone që do t’ju mahnisin

Apple po punon për të krijuar dy smartphone të palosshëm për të rivalizuar Samsung, që ka hedhur në treg prej vitesh modelin Fold. Këto janë...

Dy prototipa të ndryshëm të iPhone kalojnë kontrollet e para të cilësisë

Furnizuesi Foxconn ka testuar disa dizajne për një iPhone të palosshëm. Dy prej tyre kaluan kontrollin e cilësisë. Prej kohësh është përfolur se Apple po...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -