KATEGORIA

SPORT

Pankina e PSG, zbulohet lista e 7 kandidaturave

Paris Saint Germain e ka marrë seriozisht idenë e gjetjes së një trajneri të ri për sezonin e ardhshëm. Tashmë, Unai Emery nuk e ka...

Sportist dhe bamirës. Portieri feston me fëmijët jetimë

Në një ditë feste si kjo e Krishtlindjes, njerëzit gjithmonë e më tepër përpiqen të jenë sa më humanë dhe më të ndërgjegjshëm për...

Drame e Eboue: S’kam asgjë, mendova vetëvrasjen

Emmanuel Eboue shokon botën e futbollit me rrëfimin e tij. Ish mbrojtësi i Arsenalit në një intervistë për tabloidin Daily Mirror ka rrëfyer për...

40 milionë euro për Benatia, Juve thotë “Jo”

Rritja në lojë gjatë muajve të fundit e marokenit Mehdi Benatia tek Juventus, nuk ka kaluar pa u vënë re. Pas një sezoni të vështirë,...

Harry Kane hyn në histori, barazon rekordin e Alain Shearer

Bomberi anglez Alain Shearer kishte arritur të shënonte plot 36 gola në një vit kalendarik, duke mbyllur 1995-ën si askush tjetër më parë. Por...

Shtypi gozhdon Realin. Në Itali, kritika për Milanin dhe Interin

Supersfida e së shtunës në “Santiago Bernabeu”, mes Realit të Madridit dhe Barcelonës, e fituar pastër nga katalanasit, pushtoi faqet e para të medieve...

Deulofeu rikthehet në Milano…për fanellën e Interit

Gerard Deulofeu mund të rikthehet në Milano në muajin janar, por duke veshur fanellën e Interit. Sipas medies spanjolle, zikaltrit kanë arritur një akord me...

Guardiola: Aguero do e vendosë vetë të ardhmen e tij

Ditët e fundit është folur shumë se “Kun” Aguero nuk ndihet mirë te Manchester City. Sulmuesi argjentinas nuk e ndjen më veten si ylli i...

Juventusi triumfon ndaj Romës, s’i ndahet Napolit!

Një gol nga Benatia u ka mjaftuar kampionëve të Juventusit për të mposhtur Romën e për të ndjekur Napolin në renditje. Supersfida e kësaj jave...

Rekordet që theu Messi në “Klasike”

Edhe pse nuk shkëlqeu si zakonisht, Leo Messi theu plot tre rekorde në “Klasiken” e parë të sezonit Real-Barça. Argjentinasi, me golin e tij me...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img