KATEGORIA

SPORT

Renditja e FIFA-s, “Kuqezinjtë” ngjisin një shkallë

FIFA ka publikuar renditjen mujore të skuadrave kombëtare, ku Shqipëria, ndonëse nuk ka zhvilluar asnjë takim përgjatë kësaj periudhe ka fituar një pozicion. Nga vendi...

FIFA, Infantino propozon ndryshim rregulloreje për merkaton

Merkatoja e transferimeve duhet të ndryshojë sa më shpejt. Kjo është ajo që ka deklaruar presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, në një intervistë për...

Rekordi i Ronaldos: 101 gola në Champions me Realin

Cristiano Ronaldo vendos një rekord të ri në Ligën e Kampioneve dhe këtë e bën në ndeshjen e 1/8 të finaleve me Paris Saint...

“Për një buzëqeshje më shumë”; Ja çfarë tha në Kavajë zv/ministri Shpat Kolgega.

Zv/Ministri i Arsimit në Shqipëri z. Shpat Kolgega ishte i pranishëm në një aktivitet të organizuar nga shërbimi psiko-social bashkë me nxënësit e shkollave...

Pankina e Italisë, Gasperini: Jam i gatshëm! Interi? Jo ekip i madh

Federata Italiane e Futbollit (FIGC) vijon “gjuetinë” e saj në kërkim të trajnerit të ardhshëm të kombëtares axurre. Për momentin nuk ka ndonjë zhvillim...

Vendimi i paprecedentë, Anderlehti dëmshpërblen tifozët e Bajernit

Me një vendim të paprecedent që jep një sinjal të qartë ndaj atyre që kërkojnë të abuzojnë me lojën më popullore të planetit, UEFA...

Largim i pashmangshëm! Arsenal drejt divorcit me Wenger

Trajneri i Arsenalit po përballet me presionin gjithmonë e më shumë në rritje për të siguruar një vend në Ligën e kampioneve për skuadrën...

“Messi të luajë më pak me Barcelonën”

Botërori i Rusisë po afron dhe trajnerët e kombëtareve e kanë vendosur pak a shumë listën e lojtarëve që do të grumbullojnë. Jorge Sampaoli, të...

Manchester City, ekipi më i kushtueshëm në histori

Manchester City po shënon rekorde të njëpasnjëshme jo vetëm në fushën e lojës, por edhe jashtë saj. Skuadra që kryeson Premier League angleze me 16...

BBC apo MSN? Tredhëmbëshi më i mirë në histori është një tjetër

Rikthehet Champions League dhe duke përfituar nga rasti “France Football” ka publikuar një klasifikim me 10 tredhëmbëshat më të mirë të historisë së Kupës...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img