KATEGORIA

SPORT

Conte: Ndaj Barcelonës na duhet një paraqitje e përkryer

Trajneri i londinezëve të Chelsea-t, Antonio Conte, para përballjes së sontme kundër Barcelonës të vlefshme për Ligën e Kampionëve, tha se ekipi i tij...

Brazil, në një ndeshje arbitri tregon 9 kartonë të kuq

Në ndeshjen mes Vitoria dhe Bahia në Ligën braziliane Baiano, arbitri tregoi 9 kartonë të kuq. Vitoria ishte nikoqire e ndeshjes së javës së 6-të...

Guardiola “shënjestron” talentin gjerman, gati 50 mln euro

Pep Guardiola ka vënë në shënjestër një tjetër talent të futbollit gjerman. Spanjolli kërkon të transferojë te City, fjala është për Julian Weigl. Prej kohësh...

Spal “kockë e fortë”, Napolit i mjafton Allan për kreun

Napoli nuk shkoi më shumë se një fitore minimale ndaj Spalit, megjithatë goli i shënuar nga Allan ka vlerën e kryesimit. Skuadra e Mauricio Sarrit...

PSG kërkon trajner. Zgjerohet lista e kandidatëve

Me injektimin e milionave dhe afrimin e kampionëve si Neymar në skuadrën e tij, presidenti i Paris SG shpresonte se do të linte shenjë...

Juventus fiton derbin, ngjitet përkohësisht në krye

Juventus mori përkohësisht kryesimin e kampionatit italian të futbollit, pas fitores së kësaj të diele kundër Torinos, në derbin e vendosur nga një gol...

Xavi: Cristiano më i mirë se Neymar? Çfarë bëri Cristiano?

Xavi Hernández ka analizuar ndeshjen Real Madrid-PSG, e vlefshme për 1/8 e finaleve të Champions League. Ish-mesfushori i Barcelonës, i cili aktualisht luan në Katar...

Zidane pranon se mund të braktisë Realin në verë

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka gjasa që në fund të këtij sezoni të braktisë pankinën e “klubit mbretëror”. Francezi i cili sivjet ka...

Tjetër medalje ari në Stamboll, edhe Izmir Smajlaj kampion Ballkani

Izmir Smajlaj ka marrë medaljen e artë në disiplinën e kërcimit për së gjati në kampionatin për salla të mbyllura që po zhvillohet në...

Paul Pogba nuk është objektiv i Real Madrid

Paul Pogba nuk do të jetë në radarët e Real Madrid në merkaton e verës. Ky është raportimi që bën gazetari i njohur spanjoll...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img