KATEGORIA

SPORT

Miqësorja me Norvegjinë, nis shitja e biletave

Kombëtarja shqiptare e futbollit do të nisë fushatën e re me miqësoren ndaj Norvegjisë, që do të luhet më 26 mars në Elbasan Arena...

UEFA ndryshon Championsin: 26 ekipe, drejtpërdrejt në grupe

UEFA do të aplikojë ndryshime në mënyrën e kualifikimit në Champions League, duke nisur nga sezoni i ardhshëm, duke favorizuar gjigantët e futbollit kontinental...

Chlesea kërkon të bindë Hazard me 340 mijë euro në javë

Nën presionin që po bën Rea Madrid për Eden Hazard dhe Thibaut Courtois, Chelsea ka nisur bisedimet për rinovimin e konratave të futbollistëve. Sulmuesi 27-vjeçar...

Duka takohet me Infantinon. UEFA vendos premiot për finalet e Euro 2020

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka zhvilluar një takim me Presidentin e FIFA-S, Gianni Infantino para nisjes së punimeve të Kongresit...

“Euro 2020”, UEFA do të japë 371 mln euro për pjesëmarrësit

UEFA do të shpërndajë 371 milionë euro, për 24 skuadrat që do të kualifikohen për në fazën finale të Europianit të vitit 2020. Ky është...

Kongresi i UEFA-s, Duka në krye të delegacionit shqiptar

Në punimet e Kongresit të 42-të të UEFA-s, që është mbajtur në Bratislavë të Sllovakisë, ka marrë pjesë edhe një delegacion i Federatës Shqiptare...

Igli Tare vendos çmimin për Milinkoviç

Sergej Milinkoviç Saviç është emri më i lakuar kur flitet për merkaton në Europë dhe duket se më mirë se kushdo tjetër çmimin për...

Atletiko “shkërmoq” Sevillan, Griezmann merr topin në shtëpi

Atletiko e Madridit ka marrë një fitore spektakolare ndaj Sevillas, me rezultatin e thellë 2-5, duke u hakmarrë për atë eliminim në Kupën e...

Klubet angleze në garë për sulmuesin e Bayern Munchen

Ndonëse 30 vjeç Robert Lewandowski është një prej sulmuesve më të kërkuar të Evropës dhe padyshim një prej më të shtrenjtëve. Gjiganti i Bayern Munchen...

PSG, Neymar mund të mos luajë ndaj Realit

Tingujt e alarmit janë ndezur te Paris Saint Germain. Ylli i skuadrës transalpine, Neymar nuk mundi dot të përfundojë sfidën me Marsejën, për shkak...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img