KATEGORIA

SPORT

Vijon “telenovela” De Vrij-Tare, mungon firma e futbollistit

Rinovimi i Stefan De Vrij me Lazion është ende pezull, pavarësisht bindjes së Igli Tare që konfirmonte ditë më parë se firma e futbollistit...

Liga e Kombeve, Shqipëria ndeshet serish me Izraelin

Shorteu i hedhur mesditën e së mërkurës përcaktoi Shqipërinë si pjesë e Grupit 1, në Divizionin C. Grupi ku bën pjesë Shqipëria është me...

UEFA: PSG, korrekt me “Fair Play Financiar”

“L’Equipe” publikon se Komiteti i Kontrollit Financiar të Klubeve të UEFA-s i ka konsideruar korrekte blerjet e Neymar dhe Mbappe nga ana e Paris...

Formacioni i yjeve të “arratisur” nga Arsenali i Wenger

Arsene Wenger ka 21 vite në krye të Arsenalit. Gjatë kësaj kohe është bërë trajneri me më shumë ndeshje në Premier League (814) dhe...

Shifrat e çmendura të merkatos, sa do të kushtonin sot legjendat e futbollit?

E përditshmja italiane “La Repubblica” është munduar t’i japë përgjigje një pyetjeje shumë aktuale, duke parë shumat e çmendura të parave që po hidhen...

Memushaj pranon marrëveshjen, një hap larg Barit

Nga sa shkruan sportmediaset futbollisti shqiptar ka pranuar ofertën e Barit dhe tashmë pret vetëm “ok” përfundimtar të Beneventos. Nga kjo marrëveshje që pritet të...

Di Maria: Argjentina favorite për të fituar Botërorin

Angel Di Maria nuk e fsheh ambicien e tij përsa i përket Botërorit të vitit 2018. Futbollisti argjentinas, që aktualisht është pjesë e PSG...

Manchester United, klubi me të ardhurat më të larta

Manchester United bëhet sërish klubi me të ardhurat më të larta. Kjo është ajo që ka publikon "Deloitte Football Money League 2018", që bazohet...

Kërkohet një trajner; Zidane kandidat për pankinën e PSG

Pankina e PSG prej kohësh përflitet dhe me gjithë rezultatet që ka marrë në këtë sezon, trajneri Unai Emery mbetet gjithnjë i shënjestruar. Spanjolli nuk...

Fino i quajti “organizata kriminale”, reagojnë shoqatat e FSHF-së

Shoqatat e futbollit, si Shoqata e Mjekëve Sportivë, ajo e Trajnerëve apo e Arbitrave, që janë anëtare me të drejtë vote të Federatës, janë...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img