KATEGORIA

SPORT

Superfuqia kineze, 72 mln euro për Aubameyang

Kina po konfirmohet një superfuqi edhe në futbollin botëror, duke joshur lojtarët më të mirë, pavarësisht nivelit mesatar që ka kampionati vendas. Pasi bëri...

Atletico Madrid rigjen një Diego Costa ‘të frikshëm’

Diego Costa ndërron unifomë, por zakonin nuk e harron! Gjashtë muaj larg fushave të futbollit, braziliano-spanjolli ka bërë debutimin në Spanjë me Atletico Madrid,...

Starton Rally Dakar 2018

Rally Dakar zbarkoi në Amerikën e Jugut për të dhjetin vit radhazi. Në etapën e parë të edicionit të vitit 2018 dhe të 40...

Coutinho te Barcelona, Klopp: S’kishte asnjë mundësi që ta mbanim

Trajneri i Liverpool Jurgen Klopp, ka folur për largimin e bujshëm të merkatos së dimrit të Philippe Coutinho, nga Anglia në Spanjë, ku nga...

Bajern, rekorde dhe përforcime

Bajerni i Mynihut e nisi vitin 2018 duke programuar të ardhmen dhe pavarësisht elementëve cilësorë dhe ringritjes nën drejtimin e Jup Hajnkes, formalizoi dhe...

Sporti në 2018, në qendër të vëmendjes Olimpiada në Pyeongchang dhe Botërori në Rusi

Viti sportiv 2018 pritet të sjellë emocione të shumta, pasi që gjatë këtij viti do të zhvillohen një numër i madh ngjarjesh sportive. Sigurisht,...

Seria A, Juventusi e mbyll vitin me fitore

Në ndeshjen e fundit të Serisë A për këtë vit, Juventusi fitoi 3 pikë në fushën e Veronës. Kampionët në fuqi fituan 3-1 në një...

10 futbollistët me goditjen më të fortë

Ronaldo dhe Messi mund të jenë më të mirët në botë, por në këtë listë janë të tjerë futbollistë ata që e udhëheqin. Ata mund...

AS zgjedh 10 sportistët më të mirë të historisë

Gazeta sportive spanjolle “AS”, me rastin e 50-vjetorit të krijimit të saj, vendosi që të përpilojë një renditje me sportistët më të mirë të...

Strakosha, portieri i ri më i mirë

Ka lindur në 19 mars 1995 në Athinë, por pa asnjë mëdyshje vendosi që të mbronte ngjyrat e kombëtares për të cilat babai i...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img