KATEGORIA

SPORT

Rasti Dwamena, mjekët e Kavajës: E ngritëm të gjithë personelin në këmbë

Raphael Dwamena ndërroi jetë ditën e sotme, pasi humbi ndjenjat në fushë, gjatë ndeshjes Egnatia-Partizani. Sulmuesi u dërgua me urgjencë në spital, por pa...

Euro 2024, Silvinjo: Duam kualifikimin, kemi dy finale përpara

Trajneri i kombëtares shqiptare Silvinjo, duke prezantuar dy sfidat e radhës së kuqezinjve, përballë Moldavisë dhe Ishujve Faroe, në kuadër të eliminatoreve të evropianit...

Marco Giampaolo, i ftuari special i FSHF-së në kursin “UEFA PRO”

Kursi “UEFA PRO” që organizohet nga Federata Shqiptare e Futbollit ka nisur që prej muajit shtator të këtij viti dhe po zhvillohet te shkolla...

Kualifikohen Real dhe Bayern

Real Madridi mposhti në “Bernabeu” Sporting Bragën 3-0 dhe siguroi matematikisht kualifikimin në të 16-at e Ligës së Kampioneve. Pasi Xhalo humbi një penallti...

Myrto Uzuni shpallet “Lojtari më i mirë” në LaLiga 2 për sezonin 2022/23

Sulmuesi i Kombëtares sonë, Myrto Uzuni, është shpallur “Lojtari më i mirë” në LaLiga 2 për sezonin 2022/23. Uzuni ishte protagonist me fanellën e skuadrës...

Messi: Unë dhe Ronaldo e arritëm lehtë majën

Lionel Messi nuk harroi të fliste për rivalin e tij të përjetshëm, Cristiano Ronaldon, në ceremoninë e “Topit të Artë”, me argjentinasin që e...

Medalja “Ylli i Mirënjohjes Publike” për kampionin e karatesë Alvin Kariqi

Kryeministri Edi Rama i dorëzoi sot medaljen “Ylli i Mirënjohjes Publike” sportistit të Federatës së Karatesë Alvin Karaqi, i cili garoi në Lojërat Europiane...

Sot dorëzohet “Topi i Artë”, fituesi është zgjedhur. Ja favoritët

Dorëzohet sot trofeu më i rëndësishëm individual në botën e futbollit. Në Paris zhvillohet ceremonia e “Topit të Artë” 2023 dhe Leo Messi është...

EURO U-19 për vajza, Shqipëria fiton edhe ndaj Qipros

Pas fitores 2:1 ndaj Lituanisë, Shqipëria U-19 për vajza triumfon edhe ndaj Qipros! Pas plot 90 minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Wil”, të...

Broja nuk ia del, nuk ka derbi mes shqiptarësh, edhe Strakosha përfundon në stol

Armando Broja nuk është ende gati. Sulmuesi shqiptar nuk është grumbulluar nga trajneri Pochettino as në sfidës e kësaj të shtunë, atë kundër Brentford. “Bomberi”...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img