KATEGORIA

SPORT

ZYRTARE/ Covid-19 ndërpret kampionatin e parë në Europë!

Republika Çeke bëhet shteti i parë europian që ndërpret kampionatin për shkak të shtimit të madh të rasteve me të prekur nga Covid-19. Ky vendim...

Champions League/ Parisi pushtohet nga ‘Djajtë e Kuq’, Lazio rikthim dinjitoz pas 13 vitesh

Champions League hapi siparin e sezonit të ri 2020/2021 me ndeshjet e para në grupe. Java e parë në E,F,G dhe H dhuroi spektakël...

Angli, Allegri rikthehet në modë, në Londër e shohin si pasuesin e Lampard

Chelsea ishte një nga ekipet më aktive në këtë merkato vere, investuan afro 250 milion euro në fushatën e tyre në hyrje por sërish...

Java e fundit pa futboll? Liga dhe qeveria ulen në tavolinë, Superliga pranë rinisjes

Kjo do të jetë java e fundit pa futboll. Liga Profesioniste ka paralajmëruar një mbledhje të hënën, e cila do të vlejë vetëm për...

Juventus mori fitoren në tavolinë, Napoli shton dozat e “kërcënimeve”…

Menjëherë pas vendimit të Gjykatës Sportive, që i dha Juventusit fitoren 3-0 në tavolinë dhe ponalizoi me -1 pikë Napolin, ky i fundit bëri...

Shqipëria nuk di të shënojë, barazim pa gola edhe ndaj Lituanisë

 Shqipëria ka marrë një tjetër barazim pa gola në Ligën e Kombeve, këtë herë në transfertë ndaj Lituanisë, në një ndeshje të dominuar, por...

Gjashtë vite nga ngjarjet e Beogradit, Shqipëria kërkon fitoren në një datë historike

Këto pamje do të jenë të paharrueshme. Kthehen gjithmonë në kujtesë sa herë flitet për suksesin historik të kombëtares së Shqipërisë. Ishte 14 tetori...

Pa futboll por në kërkim të sponsorit, Liga e Profesionistëve kërkon ti ndryshojë emrin Superligës, çmimi fillestar 100 milion lek

Nuk ka futboll, me bojkotit që qëndron në fuqi, por Liga e Profesionistëve kërkon të shes produktin e tyre në treg. Në një kohë...

Cristiano Ronaldo rezulton pozitiv me COVID-19, lë grumbullimin me Portugalinë

Cristiano Ronaldo ka testuar pozitiv me COVID-19 gjatë grumbullimit me kombëtaren portugeze. Ronaldo është vetizoluar dhe nuk do të marrë pjesë në sfidën Porugali-Suedi. Lajm i...

Milan në ankth përpara derbit, një tjetër rast pozitiv me Covid-19 në skuadrën kuqezi

Ankthi i Covid-19 rikthehet te Milan në prag të derbit të parë sezonal kundër Interit, në program të shtunën e 17 tetorit. Ish-mbrojtësi kuqezi, tashmë...

Lajmet e fundit

Meta çoi Kodin Zgjedhor në ‘Venecia’, reagon Varhelyi: Besoj që Komisioni do japë këshilla të shpejta. Kuvendi të presë opinionin

Komisioneri për Zgjerimin Oliver Varhelyi i kërkon Kuvendit të presë opinionin e Komisionit të Venecias para se të rivotojnë ndryshimet e Kodit Zgjedhor që...

“Ku është paketa e tretë?”, Basha: Viktimat e pandemisë, për shkak të kaosit që mbizotëron në spitalet tona

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, në një konferencë për mediat, tha se kryeministri Edi Rama, përkundër asaj që ka premtuar, nuk e dha...

“Shkelën armëpushimin”, Azerbajxhani akuzon Armeninë për luftime gjatë “paqes”

Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit tha të hënën se forcat armene shkelën një armëpushim të rënë dakord të dielën dhe hodhën granata në fshatra...

Tensionohen raportet mes Macron dhe botës arabe

Deklaratat dhe politikat e Presidentit francez Emmanuel Macron karshi islamizmit në Francë dhe insistimin e tij për të rishfaqur karikaturat e profetit Muhammed, ka...

Mitsotakis flet për kufijtë detarë: E drejta për t’u zgjeruar me 12 milje në Jon nuk diskutohet apo kushtëzohet, më pas shkojmë në Hagë...

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka folur për herë të parë në parlement lidhur me dakordësinë me Shqipërinë për të çuar në Hagë çështjen e kufijve detarë. Ai...
- ISLAMSHOP.CH -