KATEGORIA

SOCIALE

Lana del nga shtrati, shihni çfarë ndodh afër ‘Pallatit me Shigjeta’.

Stuhia ‘Ciaran’ prek Shqipërinë. Kryeqyteti prej orësh po përballet me reshje të mëdha shiu, duke bërë kështu paralizimin e shumë akseve. Siç shihet nga pamjet,...

Stuhia “Ciaran” përfshin Tiranën, Veliaj apel qytetarëve: Tregoni kujdes

Kryetari i bashkisë Tiranë, Erion Veliaj i bëri apel sot qytetarëve që të minimizojnë lëvizjet pas stuhisë së shiut, që ka përshirë vendin orët...

Moti i keq në Vlorë, pezullohen lundrimet për mjetet e vogla dhe anijet e peshkimit

Në qytetin e Vlorës për shkak të motit të keq me reshje intensive shiu janë pezulluar sot lundrimet e mjeteve të vogla lundruese dhe...

Manastirliu: Shtrijmë në 15 shkolla laboratorët e inteligjencës artificiale

Në shkollat e vendit ka nisur faza e dytë e projektit të shtrirjes së laboratorëvë të inteligjencës artificiale për të rinjtë nga 13-19 vjeç. Një...

Veliaj: Sjellim ekonomi për zonën

Në lagjen e re “5 Maji” në Tiranë po ndërtohen dy godina institucionesh publike dhe kulturore, për ta kthyer këtë zonë në një qendër...

Pas takimit me rektorin, studentët e mjekësisë gjejnë dakordësi

Pas një sërë protestash, studentët e mjekësisë kanë marrë sot garanci nga rektori Arben Gjata për mbështetje ndaj kërkesave të tyre. Ata tashmë kanë vendosur...

Përfundon Rruga e Çekrezës, Veliaj: Premtim që e mbajtëm për qytetarët e Zall Herrit

Bashkia e Tiranës ka përfunduar Rrugën e Çekrezës në Zall Herr, një aks rural që të shpie në liqenin e Çekrezës dhe më tej...

Sipërmarrësja e agroturizmit “Neomalësorja” në podkastin “Flasim”

Marjana Koçeku, sipërmarrësja e re që drejton agroturizmin “Neomalësorja” ishte e ftuara e radhës e kryeministrit Edi Rama në episodin e shtatë të sezonit...

“Duam takim me kryeministrin”, ish-minatorët protestë poshtë zyrës së Ramës

Ish-minatorët janë hedhur sot në protestë para Kryeministrisë, ndërsa kërkojnë miratimin e statusit, por edhe rishikim të pensioneve. Gjatë fjalës së tyre ish-minatorët i kanë...

Përurohet gjimnazi “Besnik Sykja”, Veliaj: Xhevahir që i shtohet Tiranës

Gjimnazi “Besnik Sykja” është shkolla më e re e rindërtuar në Tiranë, me mjedise të dyfishuara, 27 klasa e laboratorë të rinj, palestër e...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img