KATEGORIA

SOCIALE

Rruga në Vilë Bashtovë, njollë e zezë për aksidentet

Kjo është një nga rrugët e konsideruar si njollë e zezë për aksidente në vendin tonë.  Është aksi nacional Gosë Vile Bashtovë  ku kalojnë...

Zbardhet vendimi/ 28-29 Nëntori, qeveria i jep pushim ditën e hënë

Këshilli i Ministrave ka miratuar të hënën si ditë zyrtare pushimi, me rastin e festave të nëntorit. Përmes një VKM-je, e hëna deri të mërkurën,...

Dita Ndërkombëtare e të Drejtave të Fëmijëve

Që prej dhjetorit të vitit 1954, Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, ka rekomanduar të gjitha shtetet të kenë një ditë të institucionalizuar...

Rama bisedë me 4 vajzat e talentuara të fushës së kreativitetit

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një bisedë me 4 vajzat e talentuara të fushës së kreativitetit në episodin 10 të sezonit të dytë të...

Në prag përfundimi restaurimi i godinës historike të Teatrit të Kukullave

Ministrja e Kultures, Elva Margariti dha sot lajmin e mire se puna për restaurimin e godinës historike të Teatrit të Kukullave, ish-Parlamenti i parë...

Kryeministri Rama ndan foto nga atmosfera në shkollat e kryeqytetit

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka vendosur të bëjë një urim ndryshe me rastin e 79-vjetorit të Çlirimit të Tiranës. Në një postim në rrjetin...

Panairi i Librit, Rama: Interes i lartë për leximin

Në ditën e dytë të Panairit të Librit në Pallatin e Kongreseve, kryeministri Edi Rama ka ndarë pamje të interes të lartë të treguar...

Hapet Panairi i Librit/ Marrin pjesë mbi 100 shtëpi botuese

Nxënësit dhe studentët ishin vizitorët e parë të Panairit të 26 të Librit, që ashtu si çdo Nëntor tjetër ka hapur dyert në ambientet...

Konstituohet Këshilli Kombëtar i Rinisë

Këshilli Kombëtar i Rinisë u konstituua me 8 përfaqësues nga organizatat rinore dhe për të rinjtë, 6 përfaqësues nga Këshillat Studentorë, 2 përfaqësues nga...

Parada e shqiptarëve në Tiranë, Kryebashkiaku i Prizrenit fton qytetarët t’i bashkohen festës

Me rastin e 111-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, Tirana do të mirëpresë shqiptarët nga gjithë bota në Paradën e Shqiptarëve që do të mbahet...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img