KATEGORIA

SOCIALE

Veliaj publikon pamjet nga rruga e re që të çon te Liqeni i Çekrezës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj e ka nisur mëngjesin e sotëm me pamjet e rrugës së Çekrezës në Zall Herr, një aks...

Rama: Shkolla “Gjergj Kastrioti” në Lezhë me kushte dinjitoze për 700 nxënës

Shkolla 9-vjeçare “Gjergj Kastrioti” në qytetin e Lezhës, shumë shpejt do të jetë gati me kushte dinjitoze për rreth 700 nxënës e mësues. Kryeministri Edi...

Ministrja Koçiu: Më shumë ndërgjegjësim, rritje e kontrolleve periodike

Në Ditën Botërore të luftës kundër HIV/AIDS-it, ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu së bashku me mjekë të Spitalit Infektiv kanë bërë...

Margariti: Trashëgimia kulturore në shek. XXI

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti, iu bashkua nismës së UNESCO-s dhe qeverisë italiane, “Call for Action”, gjatë konferencës  “Trashëgimia kulturore në shek. XXI”, mbajtur...

111-vjetori i Pavarësisë, Veliaj uron shqiptarët nga sheshi “Skënderbej

Nga sheshi “Skënderbej”, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj uroi gjithë shqiptarët 111-vjetorin e Shpalljes së Pavarësisë. Ai tha se shqiptarët janë duke...

Mbahet Festivali Kombëtar i Shkollave Artistike

Me rastin e 28-29 Nëntorit, është zhvilluar në Liceun Artistik, edicioni i parë i ‘Festivalit të Shkollave Artistike’ nga i gjithë vendi. Ministrja e Arsimit...

Veliaj: Më shumë investime të tilla, që i ngelen qytetit

Në Ditën Ndërkombëtare të Mbjelljes së Pemëve, Tiranës iu shtuan edhe 2500 fidanë të llojit akacie. Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ku mori...

Veliaj takon Presidentin e Rajonit të Hanoverit, Steffen Krach

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti në takim Presidentin e Rajonit të Hanoverit, Steffen Krach, të cilit i dhuroi “Çelësin e Qytetit”...

Rruga në Vilë Bashtovë, njollë e zezë për aksidentet

Kjo është një nga rrugët e konsideruar si njollë e zezë për aksidente në vendin tonë.  Është aksi nacional Gosë Vile Bashtovë  ku kalojnë...

Zbardhet vendimi/ 28-29 Nëntori, qeveria i jep pushim ditën e hënë

Këshilli i Ministrave ka miratuar të hënën si ditë zyrtare pushimi, me rastin e festave të nëntorit. Përmes një VKM-je, e hëna deri të mërkurën,...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img