KATEGORIA

SHOWBIZ

Tragjike, hidhet nga kati i 27-të regjisori i njohur

Regjisori dhe filantropi i njohur Steve Bing ka vdekur në moshën 55-vjeçare. Mediat e huaja shkruajnë se producenti i njohur u vetëvra duke u...

Shuhet studiuesi dhe shkrimtari i mirënjohur, Moikom Zeqo

Studiuesi dhe shkrimtari i mirënjohur, Moikom Zeqo ka ndërruar jetë sot në mëngjes, në moshën 71-vjeçare, duke humbur kështu betejën me sëmundjen e rëndë,...

Bashkëshortja e presidentit ukrainas testohet pozitive me koronavirus

Presidenti ukrainas, Volodomyr Zelenskiy, ka njoftuar se do të shkëputet nga takimet dhe udhëtimet për një periudhë të pacaktuar, pasi bashkëshortja e tij ka...

Presidenti Trump nderon me medaljen e artë të ekselencës nxënësin Shqiptar

Një tjetër fëmijë shqiptar shkëlqen në arritjet akademike. Dhe jo për herë të parë. Ai është Dario Toska, i cili për të dytën herë brenda...

Rita Ora hap arkivat, publikon video nga fëmijëria: Nuk mund të justifikohemi nga ngjyra e lëkurës

Këngëtarja shqiptare Rita Ora së fundmi ka hapur arkivat dhe ka publikuar një video nga fëmijëria e saj, ku bashkangjitur postimit zbuloi dhe periudhën...

Mory Kante Ndërron jetë muzikanti me famë nga Guinea

Muzikanti me famë botërore nga Guinea, Mory Kante, ndërroi jetë në moshën 70-vjeçare. Sipas mediave në mediat kombëtare, Kante ka ndërruar jetën në kryeqytetin e...

Projektligji i ri/ Krijohet Agjencia Shtetërore për Shpronësimin, si institucion i vetëm

Me një projektligj të ri, të hartuar nga ministria e Infrastrukturës dhe Energjetikës, parashikohet një ndryshim institucional në fushën e shpronësimeve me interes publik...

Ministrja Olta Xhaçka bëhet nënë për herë të dytë, vjen në jetë…

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka bëhet nënë për herë të dytë. Burime për “BalkanWeb” bënë me dije se ministrja ka sjellë në jetë pak orë...

Armina Mevlani drejt altarit, zbulohen detajet e dasmës luksoze

Blogerja e njohur Armina Mevlani dhe partneri i saj, Shkëlzen Berisha, mbeten një nga çiftet më të komentuar të showbizit shqiptar. E ftuar në studion...

Ndahet nga jeta aktori Agim Mujo

Ka ndërruar jetë nga një atak kardiak, Agim Mujo, vëllai i aktores Yllka Mujo. Ai u shua në moshën 63-vjeçare në Romë të Italisë,...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img