KATEGORIA

SHOWBIZ

Bebe shfaqet e sfilitur: Jam lodhur nga ky infeksion…

Këngëtarja me origjinë shqiptare Bebe Rexha, ka treguar së fundmi se është në gjendje jo të mirë shëndetësore, pasi vuan nga infeksioni i sinusit. Bebe...

Kryeministrja e Finlandës i jep fund beqarisë, martohet pas 16 viteve bashkëjetesë

Kryeministrja finlandeze, Sanna Marin, i ka dhënë fund beqarisë. Lajmi është bërë i ditur përmes një postimi të publikuar nga pjesëtarë të kabinetit të...

Shqiptarja triumfon në Kanada, shpallet “Aktorja më e mirë” në festivalin e filmit

Artistja dhe producentja Shqiptare në Kanada, Ana Golja, është vlerësuar në festivalin e filmit “Lavazza Film Festival” për filmin The Cuban. Golja nëpërmjet një postimi...

Dy vjet nga vdekja e atdhetarit Adem Demaçi, simbolit të vetëmohimit për lirinë e Kosovës

Sot mbushen dy vjet nga ndarja nga jeta e Adem Demaçit, veprimtarit të lirisë së Kosovës të njohur me nofkën "Mandela i Ballkanit", i...

Boris Johnson dhe fotografia me djalin e tij Wilfred, ‘Shumë i madh për të qënë aq i vogël…’

Në Britaninë e Madhe prej disa ditësh është duke u përhapur, kryesisht në mediat sociale,  një teori konspirative ecila ka të bëjë me Wilfred,...

Josif Budo Dëshmori i parë i Demokracisë Shqiptare u vra nga diktatura komuniste me 10 korrik te vitit 1990

30 vite më parë... ...mbrëmjen e 10 korrikut 1990, u vra në lagjen Sallbeg nga “kopilat e Nexhmije Hoxhës”, (siç quheshin sampistët nga populli) i...

Ndahet nga jeta “Mjeshtri i Madh”, Gjovalin Lazri

Ndahet nga jeta në moshën 83-vjeçare profesori i violonçelit (drejtuesi i degës së muzikës për dy dekada në Liceun Artistik “Jordan Misja” Gjovalin Lazri...

Arti në zi, ndërron jetë kompozitori i njohur italian, Ennio Morricone

Vdes në moshën 92-vjeçare kompozitori dhe dirigjenti i orkestrës italiane Ennio Morricone. Lajmi bëhet i ditur nga familjarët të cilët thanë se vdiq në...

Vajza e Kadaresë zgjidhet zv/presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB

Besiana Kadare, vajza e shkrimtarit të njohur shqiptar Ismail Kadare do të jetë zv.president e OKB-së duke përfaqësuar Shqipërinë e cila u përzgjodh sesionin...

Shuhet në moshën 84-vjeçare mjeshtri i valles shqiptare, “Nderi i Kombit”, Besim Zekthi

Është ndarë nga jeta në moshën 84 vjeçare mjeshtri i valles popullore mbarëshqiptare, Besim Zekthi. Lajmi është bërë i ditur nga Teatri Kombëtar i...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img