KATEGORIA

SHËNDETËSI

Këto simptoma tregojnë se vuani nga depresioni

Depresioni nuk manifestohet te të gjithë njerëzit në mënyrë të njëjtë. Përveç simptomave të njohura, ka edhe të tilla që shpesh nuk vihen re dhe...

Vaji i ullirit largon gurët në tëmth

Fshikëza e tëmthit është një organ i vogël në formën e dardhës, i vendosur nën mëlçinë tuaj. Luan një rol të rëndësishëm në tretjen...

Të mirat shëndetësore të kakaos!

Kakaoja mbron nga sëmundjet kardiovaskulare, stimulon neuronet, kuron gjendjen shpirtërore. Ajo ka të gjitha vetitë e çokollatës. Stimuluese, antidepresive, për çdo nevojë afrodiziake. Për disa...

Stresi ju shëndosh, ja arsyet

Gratë që përjetojnë situata të vështira dhe stresuese kanë më shumë gjasa që të kthehen në obeze në krahasim me gratë e tjera, deklaron...

Sirupi natyral që përmirëson shëndetin tuaj!

Nëse ndiheni të lodhur vazhdimisht dhe pa energji, atëherë është koha që të bëni disa analiza të gjakut. Por para se të shqetësoheni dhe të...

Çaji i bananes mrekulli kundër pagjumësisë!

Të gjithë prej nesh kemi kaluar shumë ose disa netë pa gjumë, të shqetësuar për orët që kalojnë ngadalë, qetësinë vrastare dhe mendjen bredharake...

Ushqimet që na bëjnë të ndjehemi të uritur!

Shpesh na ndodh që kemi përfunduar ushqimin, megjithatë pas disa minutash kemi nevojë që të hamë diçka të vogël. Kjo nuk ka të bëj...

Vaji i arrës së kokosit i shëndetshëm për lëkurën

Vaji i arrës së kokosit është një antioksidant i fuqishëm, duke mbrojtur organizmin nga radikalet e lira, të cilat shkaktojnë plakje dhe degradim të...

Brokoli ka veti të theksuara antikancerogjene

Brokoli paraqitet si një bimë e “farmacisë natyrore”, siç e përcaktojnë shpesh edhe dietologët. Është shumë e rëndësishme (që si bimë e re, që...

Pas këtij lajmi nuk do hani më patate

Konsumimi i patateve rrit rrezikun e presionit të lartë të gjakut, sipas të dhënave të një studimi të publikuara nga The Independent. Katër ose më...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img