KATEGORIA

SHËNDETËSI

Çaji i bananes mrekulli kundër pagjumësisë!

Të gjithë prej nesh kemi kaluar shumë ose disa netë pa gjumë, të shqetësuar për orët që kalojnë ngadalë, qetësinë vrastare dhe mendjen bredharake...

Ushqimet që na bëjnë të ndjehemi të uritur!

Shpesh na ndodh që kemi përfunduar ushqimin, megjithatë pas disa minutash kemi nevojë që të hamë diçka të vogël. Kjo nuk ka të bëj...

Vaji i arrës së kokosit i shëndetshëm për lëkurën

Vaji i arrës së kokosit është një antioksidant i fuqishëm, duke mbrojtur organizmin nga radikalet e lira, të cilat shkaktojnë plakje dhe degradim të...

Brokoli ka veti të theksuara antikancerogjene

Brokoli paraqitet si një bimë e “farmacisë natyrore”, siç e përcaktojnë shpesh edhe dietologët. Është shumë e rëndësishme (që si bimë e re, që...

Pas këtij lajmi nuk do hani më patate

Konsumimi i patateve rrit rrezikun e presionit të lartë të gjakut, sipas të dhënave të një studimi të publikuara nga The Independent. Katër ose më...

A është insulina e nevojshme për diabetin?

A është insulina e nevojshme për diabetin? Përgjigjja është PO. Jo të gjithë mund te kenë nevojë, por njerëzit me nivele të pakontrolluara dhe...

Kjo i ndodh trupit tuaj kur ndaloni së konsumuari sheqer

Konsumimi i sheqerit të kristaltë thuhet në vazhdimësi se është i dëmshëm për organizmin. Situata ngatërrohet edhe më shumë kur konsumimi i tij është...

Mundeni ftohjen dhe gripin me këtë recetë

A e dini se me vetëm dy përbërës dhe një procedurë të thjeshtë ju mund të heqni qafe ftohjen dhe gripin për vetëm dy...

Këto janë vetitë shëruese të kripës Himalaja

Kripa Himalaja së bashku me lëngun e limonit ndihmojnë në trajtimin e dhimbjeve të kokës. Kjo kripë përmban 84 elemente, të cilat ndihmojnë për rritjen...

Çfarë duhet të dimë rreth rrahjeve të shpeshta të zemrës

A e keni përjetuar ndonjëherë ndjesinë sikur zemra do t’ju dalë nga kraharori? Po ndjesinë e zemrës që sikur resht së rrahuri për një sekondë? Ajo...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img