KATEGORIA

SHËNDETËSI

Fasulja vlen më shumë se mishi!

Shkencëtarët, hulumtimi i të cilëve është publikuar në revistën “Journalof Food Science”, theksojnë që fasulja është zëvendësimi më i mirë për mishin e kuq,...

30 minuta ecje në ditë i mbajnë larg sëmundjet

Ecja për më pak se 30 minuta në ditë ndihmon në parandalimin e sëmundjeve vdekjeprurëse si kanceri dhe sëmundjet e zemrës, dhe rrjedhimisht e...

Çfarë i ndodh trupit nëse heqni dorë nga kafja!

Konsumimi i kafes në vend është 2.3 kilogramë për frymë në vit. Shqiptarët konsumojnë 37 milionë filxhanë kafe ekspres në vit dhe 30 millionë kafe...

Dobitë e portokallit për shëndetin që nuk i njohim

Plot lëng e i shijshëm, portokalli është një ndër frutat më popullorë në botë. Sipas studimeve rezulton se portokalli ka më shumë se sa...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img