KATEGORIA

SHËNDETËSI

Çaji me filter, më tepër kimikate sesa çaj!

Çaji është një pijet më të përdorura në botë. Sipas të dhënave më të fundit, të paktën 2 miliardë njerëz në botë pijnë çaj...

Shkopinjtë e pambukut të rrezikshëm për pastrimin e veshëve

Shkopinjtë prej pambuku për pastrimin e veshëve nuk do të duhej të përdoreshin për largimin e dyllit, kanë paralajmëruar ekspertët. Futja e shkopinjve të pambukut...

Zbardhni dhëmbët në mënyrë natyrale

Dhëmbët e bardhë janë çelësi i një buzëqeshje të bukur. Megjithatë, dhëmbët që marrin ngjyrë të verdhë ose mbesin me shenja janë një problem i...

Ja pse personat nervoz sëmuren më së shpeshti!

Kontrolli i temperamentit është një problem për shumë njerëz. Sipas studimeve të ndryshme, një në tre persona ka probleme me vetëpërmbajtjen dhe të të qetësuarit...

Ankthi sjell këto probleme shëndetësore

Ndryshe nga problemet e tjera që shfaqen farë dallueshëm në pamjen fizike, ankthi është një gjendje që fillon pa kuptuar, qëndron e fshehur e...

Bananet më të mira se barnat

Duket shumë e çuditshme, por ka disa probleme të cilat bananet mund t’i zgjidhin më mirë se barnat. Fruti i bananes është i mirë për...

Simptomat që tregojnë dështimin e veshkave

Dështimi i veshkave është sëmundje e rrezikshme që nuk ka kthim. Ja se si me kohë t’i zbuloni ndryshimet dhe problemet në punën e...

E tmerrshme çka i bëjnë kufjet veshit tuaj

Për çdo njeri që e do muzikën, natyrisht se kufjet janë pjesë e rëndësishme e jetës së tyre. Megjithatë, rrallë herë njerëzit mendojnë se kufjet...

Përdoreni këtë lëng për të pasur stomak të shëndetshëm

Fryrja dhe gazrat shpesh mund të shkaktojnë problem të madh. Ja si ta zgjidhni lehtë dhe pa shpenzuar para me ndihmën e vetëm një...

Çfarë nuk duhet të hani për mëngjes

Të gjithë dietologët në mënyrë të vazhdueshme bëjnë thirrje që vakti i mëngjesit të mos anashkalohet, pasi është vakti më i rëndësishëm i ditës,...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img