KATEGORIA

SHËNDETËSI

Aronia – Fruti Medicinal Më i Pasur Me Antioksidantë

Aronia është një frut ngjyrë vjollcë, i vogël, por shumë i fuqishëm. Kjo kokërr e vogël ka një shije të veçantë që të rrudh qiellzën...

A Është Uji Me Gaz i Dëmshëm Apo i Shëndetshëm

Nuk ka asgjë më të mirë se një gotë me ujë të ftohtë, një pije kaq e lehtë dhe freskuese! Por nëse jeni adhurues të...

Çfarë Ndodh Në Organizëm Nëse Nuk Hani Bukë

Kohët e fundit, shumë njerëz po ndjekin regjime ushqimore që synojnë eliminimin e karbohidrateve për një kohë të caktuar. Me karbohidrate e kemi fjalën me...

Çajrat Kurativë për Shëndetin

Kur shijoni një filxhan të ngrohtë e aromatik çaji me siguri ju duket se mund të kuroni çdo sëmundje apo të qetësoni lehtësisht trupin...

Si të Pastroni Mushkëritë nga Nikotina

Duhani është një nga shkaktarët më të mëdhenj të vdekjeve në Tokë. Tymi i duhanit përmban mbi 7000 kimikate të rrezikshme për shëndetin dhe pirja...

Shegë dhe Mjaltë

Shega, ky superfrut me fara të kuqe si rubini, është shumë i pasur në vlera që ushqejnë dhe mbrojnë organizmin nga koka tek këmbët. Kokrrat...

Si Ndikon Kafja tek Sistemi Nervor Brenda 15 Minutash

Kafeina është një nga stimuluesit më të përdorur në botë. Kafeina shpalos vlerat e saj 15-20 minuta pasi futet në organizëm. Efektet e saj zgjasin zakonisht...

5 Ushqimet e Vjeshtës që do t’ju Ndihmojnë të Flini më Mirë

Siç mund ta dini tashmë, të rriturit duhet të flenë jo më pak se 7 orë në natë, por për shkak të stresit, kjo...

Kur Tiroidja të Sëmur – Efektet Negative dhe Shenjat që Jep Trupi

Miliona njerëz në botë kalojnë jetën me sëmundje kronike për të cilat nuk janë në dijeni. Simptomat e këtyre problemeve shëndetësore mund të bëhen pjesë...

Omega 3 – Cilat janë format më të përhapura dhe më të Sigurta?

Acidet yndyrore Omega-3 janë shumë të rëndësishme për shëndetin. Mënyra më e mirë për të marrë mjaftueshëm omega 3 është nga konsumi i peshkut. Por nëse...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img