KATEGORIA

LIVESTYLE

Dhjetë arsye përse duhet të përdorni uthullën për larjen e rrobave

Zbutësit dhe detergjentet janë përplot kimikate, mirëpo me uthullën alkoolike mund të arrini të njëjtin efekt, nëse jo edhe më të mirë! Tashmë e dini...

“Profesion dhe pasion”! Historia e dashurisë e Romir Zallës dhe Suela Bakos

Sot janë dy aktorë shumë të dashur për publikun e shumë të suksesshëm, e për të qenë të tillë i ka ndihmuar edhe fakti...

Kryeministri Haradinaj për Dua Lipën: Suksesi i saj na bën krenar!

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa mbrëmë ka shënuar një sukses të madh në karrierën e saj. E nominuar në 5 kategori në “Brit...

Udhëzime për përdorimin e teknologjisë për fëmijët e të gjitha moshave

Në të kaluarën prindërit ndiheshin të shqetësuar se fëmijët e tyre po kalonin shumë kohë para TV-së, ose duke luajtur me video-lojëra. Edhe sot prindërit...

Ndahen çmimet spanjolle të filmit në shenjë të luftës për barazinë gjinore

Çmimet më prestigjioze nacionale të filmit Goya mbrëmë janë ndarë në një ceremoni në Madrid, ndërsa filmat “Handia“ dhe “Libreria“ fituan më së shumti...

Si do të ndryshojë jeta e Meghan Markle në familjen mbretërore?

Më 19 maj të vitit 2018, aktorja dhe blogerja e njohur amerikane, Meghan Markle, do të lidhë kurorë me trashëgimtarin e familjes mbretërore Princ...

Kate dhe Meghan për herë të parë bashkë në publik

Princ Harry dhe Meghan Markle janë shfaqur së bashku në Sandringham për Krishlindje. Çiftet mbretërore janë shfaqur krah njëri-tjetrit, duke mundësuar kështu krahasimet midis tyre. Dy...

“Streha” për t’u arratisur nga realiteti

Verë apo dimër, shi apo borë, “Streha” është shtëpia ideale në të cilën mund të kaloni në mënyrë fantastike të gjitha ditët e vitit. Kompania...

Albumi i Dua Lipës ndër 50 më të mirët e vitit 2017

Albumi i parë i Dua Lipës është zgjedhur ndër 50 më të mirët e vitit 2017 nga kritikët e “Billboard”. Në mesin e shumë albumeve...

Nënat e rrepta kanë fëmijë më të suksesshëm!

A ishin prindërit tuaj të rreptë me ju ndërkohë që ju rriteshit? A ju urdheronin të pastronit dhomën tuaj, të bëni detyrat dhe të...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img