KATEGORIA

LIVESTYLE

Albumi i Dua Lipës ndër 50 më të mirët e vitit 2017

Albumi i parë i Dua Lipës është zgjedhur ndër 50 më të mirët e vitit 2017 nga kritikët e “Billboard”. Në mesin e shumë albumeve...

Nënat e rrepta kanë fëmijë më të suksesshëm!

A ishin prindërit tuaj të rreptë me ju ndërkohë që ju rriteshit? A ju urdheronin të pastronit dhomën tuaj, të bëni detyrat dhe të...

Interesimi i madh për filmat turk në Kosovë

Shfaqja e organizuar nga Instituti Junus Emre në Pejë, ka pritur musafir më shumë nga se që ëshë menduar. Filmi turk "Delibal" (Dashuri e qmendur...

Artistët turq vizatojnë grafite në Siri: Ndal dhunës ndaj fëmijëve

Artistët turq të grafiteve në muret e ndërtesave të shkatërruara nga lufta në qarkun Azez në Siri vizatuan piktura me mesazhe kundër luftës. Një grup...

Tigrat bengalë shqyejnë dy “kushërinj” të tyre

Pakujdesia e punonjësve të një parku në Indi i ka kushtuar jetën një tigri të bardhë, shpallur prej vitesh specie në zhdukje. Punonjësit e kopështit...

Porsche “zbret” në ujë

Në rrugë është një ndër prodhueset më të mëdha, ndërsa në ujë ka vendosur që të bëjë prezantimin nga “dera kryesore e tregut”. Porsche prezantoi...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img