KATEGORIA

LIVESTYLE

Si do të ndryshojë jeta e Meghan Markle në familjen mbretërore?

Më 19 maj të vitit 2018, aktorja dhe blogerja e njohur amerikane, Meghan Markle, do të lidhë kurorë me trashëgimtarin e familjes mbretërore Princ...

Kate dhe Meghan për herë të parë bashkë në publik

Princ Harry dhe Meghan Markle janë shfaqur së bashku në Sandringham për Krishlindje. Çiftet mbretërore janë shfaqur krah njëri-tjetrit, duke mundësuar kështu krahasimet midis tyre. Dy...

“Streha” për t’u arratisur nga realiteti

Verë apo dimër, shi apo borë, “Streha” është shtëpia ideale në të cilën mund të kaloni në mënyrë fantastike të gjitha ditët e vitit. Kompania...

Albumi i Dua Lipës ndër 50 më të mirët e vitit 2017

Albumi i parë i Dua Lipës është zgjedhur ndër 50 më të mirët e vitit 2017 nga kritikët e “Billboard”. Në mesin e shumë albumeve...

Nënat e rrepta kanë fëmijë më të suksesshëm!

A ishin prindërit tuaj të rreptë me ju ndërkohë që ju rriteshit? A ju urdheronin të pastronit dhomën tuaj, të bëni detyrat dhe të...

Interesimi i madh për filmat turk në Kosovë

Shfaqja e organizuar nga Instituti Junus Emre në Pejë, ka pritur musafir më shumë nga se që ëshë menduar. Filmi turk "Delibal" (Dashuri e qmendur...

Artistët turq vizatojnë grafite në Siri: Ndal dhunës ndaj fëmijëve

Artistët turq të grafiteve në muret e ndërtesave të shkatërruara nga lufta në qarkun Azez në Siri vizatuan piktura me mesazhe kundër luftës. Një grup...

Tigrat bengalë shqyejnë dy “kushërinj” të tyre

Pakujdesia e punonjësve të një parku në Indi i ka kushtuar jetën një tigri të bardhë, shpallur prej vitesh specie në zhdukje. Punonjësit e kopështit...

Porsche “zbret” në ujë

Në rrugë është një ndër prodhueset më të mëdha, ndërsa në ujë ka vendosur që të bëjë prezantimin nga “dera kryesore e tregut”. Porsche prezantoi...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img